جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور: مرز بین المللی مهران برای زائران اربعین حسینی جذابیت خاصی دارد

جانشین ستاد عتبات عالیات کل کشور گفت: مرز بین المللی مهران مرز اول تردد زائران در ایام اربعین حسینی است و جذابیت خاص خود را دارد.         پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):سردار مسعود شوشتری در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال جاری مسئول کمیته اسکان […]

جانشین ستاد عتبات عالیات کل کشور گفت: مرز بین المللی مهران مرز اول تردد زائران در ایام اربعین حسینی است و جذابیت خاص خود را دارد.

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر
(pooyakhabar.ir):
سردار مسعود شوشتری در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال جاری مسئول کمیته اسکان و تغذیه زائران اربعین حسینی است، تمام تلاش ما خدمات بیشتر و بهتر با برنامه منسجم و دقیق نسبت به سال‌های گذشته به زائران اربعین است.
وی هدف اصلی سفر به استان ایلام و دیدار با استاندار را ایجاد برنامه ریزی های مناسب و هماهنگی‌ بیشتر در خصوص موضوعاتی از قبیل اسکان و تغذیه شرکت کنندگان در کنگره بزرگ اربعین حسینی اعلام کرد.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با اشاره به آمادگی مرز خسروی برای ایام اربعین امسال و تردد زائران از این مرز به عنوان مرز کمکی یادآور شد: مرز خسروی نیز در حال آمادگی برای همایش بزرگ اربعین حسینی است اما مرز بین المللی مهران به عنوان مرز اول تردد زائران جذابیت خاص خود را برای زائران آقا اباعبدالله الحسین(ع) حفظ کرده است.
سردار شوشتری با اشاره به برنامه ریزی های مراسم اربعین امسال گفت: تلاش جدی داریم مشکلات سر راه زائران برطرف شود و با آسوده‌خاطری بیشتری تردد کنند.
وی اضافه کرد: برنامه ریزی و هماهنگی های لازم با مسئولان ذیربط کشور عراق برای اسکان و تغذیه زائران حسینی در این ایام انجام شده و هیچ گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
به گفته جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور تا قبل از اربعین نشست های متعدد دیگری برای حل مشکلات موجود و تردد و اسکان زائران آقا حسین بن علی (ع) با مسئولان عراقی برگزار خواهد شد.
سردار شوشتری تاکید کرد: استانداری ایلام در سال‌های گذشته کمک‌های خوبی در راستای سهولت تردد زائران حسینی انجام داده که جای تشکر و تقدیر دارد.
استاندار ایلام نیز در این دیدار گفت: امیدواریم با نقش‌آفرینی ستاد بازسازی عتبات عالیات شاهد به حداقل رسیدن برخی مشکلات باشیم تا زائران به سوهلت بتوانند در این کنگره بزرگ حضور یابند.
محمدرضا مروارید با بیان اینکه ساماندهی موکب ‌ها کار بزرگی است که به ستاد بازسازی عتبات واگذار شده است، افزود: کمک و تجهیزات لازم به برای ایجاد تاسیسات لازم در مرز مهران انجام خواهد شد و هماهنگی‌های خوبی با کشور عراق در این زمینه انجام گرفته است.
به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در ۱۱ کیلومتری آن از کانون های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق بشمار می رود.
روزانه به طور متوسط ۶ هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند ولی در ایام منتهی به اربعین بیش از ۲ میلیون زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می کنند./ایرنا


انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}