خداحافظی برزیلی‌ها؛

حاشیه‌نگاری از یک شب طوفانی؛ از اتهام به دروازه‌بان استقلال تا معجزه ریسک

تهران- هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال با برخی حواشی و اتفاقات همراه بود که مهمترین آنها آشتی‌کنان ۲ پرسپولیس بود.
به گزارش ایرنا، در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال هم تیم قهرمان مشخص نشد تا کار به هفته پایانی کشیده شود. هفته بیست و نهم لیگ با نکات مهم و قابل تاملی همراه بود. در ادامه به برخی از این نکات پرداخته شده است.
معجزه ریسک
در هفته بیست و نهم ۲۷ گل از خط دروازه‌ها عبود کرد تا میانگین ۳.۳۷۵ برای هر بازی ثبت شود. این میانگین گل از میانگین کل لیگ بسیار بالاتر است تا ثابت شود تیم‌های ایرانی هم می‌توانند با کمی ریسک‌پذیری بازی‌های تماشاگرپسند که با موقعیت‌های گل بسیاری همراه باشد انجام دهند. ۲ بازی مس رفسنجان با استقلال خوزستان و هوادار با نساجی پرگل‌ترین بازی‌های هفته بیست و نهم بودند که در هر کدام از آنها ۵ گل ردوبدل شد.
در هفته‌ای که همه بازی‌هایش با گل همراه بود تنها دو تیم آلومینیوم اراک و گل‌گهر سیرجان نتوانستند مقابل رقبایشان به گل برسند و ۱۴ تیم دیگر موفق به گلزنی شدند.
پایانی تلخ برای برزیل ایران
صنعت نفت آبادان با شکست مقابل ذوب‌آهن اولین تیم سقوط کننده به لیگ دسته یک شد. تیمی که همیشه با مشکلات مالی و البته حواشی زیادی روبروست و در فصل جاری هم نتوانست عملکرد باثباتی در لیگ داشته باشد.
عبدالله ویسی، سهراب بختیاری‌زاده و فراز کمالوند مربیانی بودند که در مقاطع مختلف لیگ بیست و سوم، هدایت صنعت نفت را بر عهده داشتند. اینکه یک تیم در طول فصل مدام با تغییر سرمربی روبرو شود قطعا نمی‌توان انتظار داشت در نتیجه‌گیری موفق عمل کند.
کار بزرگ استقلال خوزستان در رفسنجان
استقلال خوزستان با وجود پیروزی در بازی حساس هفته بیست و نهم مقابل مس رفسنجان، همچنان گزینه سقوط به لیگ دسته اول است. اما اگر در این بازی شکست می‌خورد پیش از هفته پایانی لیگ سقوطش به دسته اول قطعی می‌شد. پیروزی استقلال خوزستان در این بازی در شرایطی رقم خورد که مهمان بود و مس رفسنجان هم با محرم نویدکیا به تیمی قدرتمند تبدیل شده است.
آشتی آل‌کثیر و اورونوف!
پرسپولیس برای اینکه همچنان صدر جدول را در اختیار داشته باشد باید شمس آذر قزوین را شکست می‌داد. به همین دلیل از همان ابتدا بازی به دنبال پیروزی بود و خیلی زود و در دقیقه ۱۹ توسط اوستون اورونوف به گل رسید. ستاره این روزهای سرخپوشان یکبار دیگر برای تیمش مثمرثمر بود؛ اما نکته جالب پاس گلی بود که به اورونوف داده شد. سازنده این گل عیسی آل‌کثیر بود؛ بازیکنی که گفته می‌شد رابطه خوبی با اورونوف ندارد و حتی این ۲ بازیکن با هم قهر هستند؛ اما این گل نشان داد حتی اگر قهر آنها واقعیت داشته باشد تاثیری در همکاری‌شان در زمین ندارد. شاید هم پیش از این بازی اورونوف و آل‌کثبر با هم آشتی کرده‌ باشند و نتیجه این آشتی، گلی بود که وارد دروازه شمس آذر شد؛ موضوعی که با خوشحالی پس از گلی که داشتند می‌تواند درست باشد.
مصدومیت حسینی، وقت‌کشی بود؟
در اواسط بازی استقلال با گل‌گهر، دروازه بان آبی‌پوشان دچار مصدومیت شد و دقایق بسیاری برای درمان او صرف شد. حتی خالدآبادی هم از روی نیمکت بلند شد و خودش را گرم کرد تا اینطور به نظر برسد که مصدومیت حسینی جدی است؛ اما پرسپولیسی‌ها نظر دیگری دارند و و معتقد هستند که این مصدومیت، تمارض بوده و برای اینکه بازی پرسپولیس زودتر از بازی تیمشان مقابل گل‌گهر به پایان برسد حسینی اینگونه خودش را به مصدومیت زده است.
وقتی شرافت معنا پیدا کرد
ذوب آهن با محمد ربیعی به تیمی تبدیل شده که به معنای واقعی فوتبال بازی می‌کند. این تیم شب گذشته در شرایطی به مصاف صنعت نفت رفت که نه شانسی برای کسب سهمیه داشت و نه اینکه خطر سقوط تهدیدش می‌کرد؛ اما صنعت نفت برای بقا در لیگ نیاز به پیروزی داشت و در حالی که به نظر می‌رسید شاید بازیکنان ذوب‌اهن در این بازی به آب و آتش نزنند با تمام قوا به مصاف صنعت نفت رفتند.
#
#
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاخبر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_نگاه_اقتصاد
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ندای_زاگرس
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ماناسپهر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاروز
#گروه_رسانه_ای_ندای_زاگرس
#گروه_رسانه_ای_ پویاخبر
#پرسپولیس
#استقلال