حجت الاسلام والمسلمین حسن شهیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام: تاکنون ۷۲۴ وقف در ایلام به ثبت رسیده است

اختصاصی پویا خبر/سیدداود سجادی اسدآبادی: حجت الاسلام والمسلمین حسن شهیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام در جمع خبرنگاران با بیان این که  انجمن های یاوران وقف با هدف توسعه و ترویج این فریضه الهی در شش شهرستان این استان تشکیل شده، خاطرنشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ وقف، جذب و تشویق مردم برای عمل […]

اختصاصی پویا خبر/سیدداود سجادی اسدآبادی: حجت الاسلام والمسلمین حسن شهیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام در جمع خبرنگاران با بیان این که  انجمن های یاوران وقف با هدف توسعه و ترویج این فریضه الهی در شش شهرستان این استان تشکیل شده، خاطرنشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ وقف، جذب و تشویق مردم برای عمل به این فریضه الهی و زمینه سازی برای ایجاد موقوفات جدید در استان از اهداف تشکیل این انجمن ها به شمار می‌روند.

 

 

حجت‌الاسلام شهیدی یادآور شد: محدودیتی برای ایجاد این انجمن ها در استان وجود ندارد. ایشان با بیان این مطلب که ایجاد این انجمن ها در تمامی شهرستان های استان به منظور توسعه فرهنگ وقف از اولویت های اوقاف ایلام است، اضافه کرد: تاکنون ۷۲۴ وقف در ایلام به ثبت رسیده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام با اشاره به این که  تاکنون ۷۲۴ موقوفه در این استان ثبت شده، افزود: از تعداد موقوفات ثبت شده تنها ۲۶ مورد درآمدزا می‌باشند. ایشان خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۳ مورد غیرتصرفی و در اختیار واقفان بوده و مابقی نیز در تصرف و اختیار این اداره کل قرار دارد.
حجت‌الاسلام شهیدی یادآور شد: عمده وقف ها در این استان انتفاعی و غیر منفعتی و بیشتر شامل اهدا زمین برای ساخت مسجد است. ایشان با بیان این نکته که باید با فرهنگ سازی مناسب وقف های دسته جمعی در استان بیش از پیش توسعه یابند، هر فرد می تواند با وجود عدم تمکن مالی مناسب وقف داشته باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام  در بخش دیگری از سخنان خود به به وضعیت درآمد بقاع متبرکه از محل نذورات مردمی در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال ۲۷ میلیارد ریال نذورات از بقاع متبرکه سراسر استان جمع آوری شد که عمده آنها مربوط به امامزاده علی صالح(ع) است. ایشان همچنین از خدمات دهی این اداره کل در ایام اربعین امسال به زوار اربعین سخن به میان آورد و افزود: اشاره و اظهار کرد: امسال این اداره کل با مشارکت ادارات اوقاف پنج استان دیگر خدمات دهی مختلفی به زائران اربعین داشتند. ایشان در پایان گفت:  در اربعین امسال در مجموع حدود ۷۰ میلیارد ریال برای خدمات دهی به زائران در زمینه های اسکان، پخت غذا و غیره هزینه شده است.

 

 

 

 ×××

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}

 

×××

با تنها کانال خبری #هفته_نامه_ندای_زاگرس در تلگرام به روز باشید:

@nedayezagros

به اینستا گرام ندای زاگرس بپیوندید

https://instagram.com/_u/nedaye.zagros