حمله ائتلاف آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن

تهران- هواپیماهای آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب صنعا؛ پایتخت یمن را بمباران کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سبأ، تاکنون از تلفات احتمالی این حملات گزارشی منتشر نشده است.

المیادین نیز در این باره گزارش داد که منطقه «النهدین» در شهرستان «السبعین» در جنوب پایتخت و اطراف فرودگاه بین المللی صنعا در شمال در سه نوبت نیز هدف حمله جنگنده‌های آمریکا و انلگیس قرار گرفت.

رسانه‌های وابسته به انصارالله نیز اعلام کردند که اطراف فرودگاه صنعا و مناطق جنوبی پایتخت در ۶ نوبت هدف حملات ائتلاف واشنگتن و لندن قرار گرفتند.

دو روز پیش نیز منطقه «الجبانه» در غرب استان الحدیده در غرب یمن در دو نوبت هدف حمله قرار گرفت.

چهارشنبه هفته گذشته نیز هواپیماهای ائتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس ۶ بار فرودگاه بین المللی الحدیده را در ساحل دریای سرخ را بمباران کردند.

در ماه های اخیر مناطق مختلف یمن بارها آماج حملات تجاوزکارانه آمریکا و انگلیس قرار گرفته‌اند. این حملات با هدف تحت‌فشار قراردادن یمن به‌منظور توقف محاصره دریایی اعمال شده بر رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، ارتش یمن طی ماه های گذشته و به دنبال آغاز عملیات طوفان الاقصی در غزه، در حمایت از مقاومت ملت فلسطین چند کشتی متعلق به رژیم اشغالگر قدس یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

 

 

 

#

#

#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاخبر

#پایگاه_خبری_تحلیلی_نگاه_اقتصاد

#پایگاه_خبری_تحلیلی_ندای_زاگرس

#پایگاه_خبری_تحلیلی_ماناسپهر

#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاروز

#گروه_رسانه_ای_ندای_زاگرس

#گروه_رسانه_ای_ پویاخبر