دكتر جهانگيري در جلسه انجمن صنفي صنعت سيمان عنوان كرد: يكي از محورهاي مهم اقتصاد مقاومتي حمايت از توليد داخلي است

پویاخبر/جلسه انجمن صنفي صنعت سيمان به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.دكتر اسحاق جهانگيري صنعت سيمان را يكي از صنايع مهم كشور برشمرد و برلزوم جلوگيري از آسيب رسيدن به اين صنعت تاكيد كرد.   معاون اول رييس جمهور افزود: واحدهاي توليد كننده سيمان در مقطع فعلي با مشكل كمبود تقاضا مواجه هستند و […]

پویاخبر/جلسه انجمن صنفي صنعت سيمان به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.
دكتر اسحاق جهانگيري صنعت سيمان را يكي از صنايع مهم كشور برشمرد و برلزوم جلوگيري از آسيب رسيدن به اين صنعت تاكيد كرد.

 

معاون اول رييس جمهور افزود: واحدهاي توليد كننده سيمان در مقطع فعلي با مشكل كمبود تقاضا مواجه هستند و در معرض آسيب قرار گرفته اند كه لازم است با اتخاذ تدابير مناسب، از آسيب رسيدن به اين واحدها جلوگيري كنيم.
وي افزايش تقاضا در بازار داخلي سيمان را از جمله راهكارهاي حمايت از اين صنعت برشمرد و از وزير صنعت، معدن و تجارت خواست كارگروهي با حضور نمايندگان سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، بانك مركزي، وزارت راه و شهرسازي و انجمن صنفي صنعت سيمان تشكيل دهند و راهكارهاي حمايت از صنعت سيمان را مورد بررسي قرار دهند.
معاون اول رييس جمهور همچنين بر لزوم توسعه صادرات سيمان در جهت حمايت از واحدهاي توليد كننده تاكيد كرد و افزود: بايد با استفاده از راهكارهاي مختلف از جمله اعطاي خط اعتباري به كشورهاي هدف و نيز رفع موانع پيش روي صادرات سيمان، به افزايش تقاضاي بازارهاي خارجي كمك كنيم.
دكتر جهانگيري با قدرداني از مديران صنعت سيمان كشور گفت: يكي از محورهاي مهم اقتصاد مقاومتي حمايت از توليد داخلي است و لازم است با استفاده از راهكارهاي مختلف از واحدهاي توليد كننده صنعت سيمان نيز حمايت كنيم.
در اين جلسه كه وزراي صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازي و اعضاي هيئت مديره انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان نيز حضور داشتند، مشكلات و مسائل صنعت سيمان و واحدهاي توليد كننده اين صنعت مورد بررسي قرار گرفت.
يكي از محورهاي مهم اقتصاد مقاومتي حمايت از توليد داخلي است و لازم است با استفاده از راهكارهاي مختلف از واحدهاي توليد كننده صنعت سيمان نيز حمايت كنيم.
وزير صنعت، معدن و تجارت نيز در اين نشست گزارشي از آخرين وضعيت ميزان صادرات سيمان ارائه كرد و به تشريح موانع و مشكلات پيش روي صادرات سيمان پرداخت.
وزير راه و شهرسازي نيز در اين نشست پيشنهادات مختلفي را براي افزايش تقاضاي بازار داخلي سيمان مطرح كرد و گفت: بايد تلاش كنيم به جاي استفاده از سازه هاي فولادي، از سيمان و بتن در ساخت و سازها و اجراي طرح هاي عمراني و نيز روسازي جاده ها استفاده كنيم تا ميزان تقاضا در بازار سيمان افزايش پيدا كند.
در ادامه اين نشست رييس هيئت مديره انجمن صنفي صنعت سيمان و ديگر اعضاي هيئت مديره نيز دغدغه ها و مسائل اين صنعت را مطرح كردند و خواستار حمايت دولت از صنعت سيمان و واحدهاي توليد كننده شدند.
در پايان اين نشست مقرر شد وزير صنعت، معدن و تجارت كارگروهي با عضويت نمايندگان وزارت راه و شهرسازي، سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، بانك مركزي و انجمن صنفي صنعت سيمان برگزار و مسائل و مشكلات پيش روي اين صنعت را بررسي و راهكارهاي پيشنهادي در جهت حل اين مشكلات را ارائه كنند.

انتهای پیام /*

 

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}