دکتر عسگری: شرایط برای بازگشت روزانه حداقل ۱۵۰ هزار نفر زائر از مرز مهران فراهم است

رئیس کمیته پشتیبانی ستاد اربعین استان ایلام از فراهم بودن تمام امکانات برای بازگشت روزانه بیش از ۱۵۰ هزار زائر از طریق مرز بین المللی مهران خبر داد.به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، حشمت اله عسگری اظهار کرد: با هماهنگی بین بخشی همه دستگاه ها برای بازگشت زائران برنامه ریزی شده و امیدواریم این فرآیند […]

رئیس کمیته پشتیبانی ستاد اربعین استان ایلام از فراهم بودن تمام امکانات برای بازگشت روزانه بیش از ۱۵۰ هزار زائر از طریق مرز بین المللی مهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، حشمت اله عسگری اظهار کرد: با هماهنگی بین بخشی همه دستگاه ها برای بازگشت زائران برنامه ریزی شده و امیدواریم این فرآیند در کمال امنیت انجام و همه زائران سلامت به کشور باز گردند.

 

وی با بیان اینکه موج بازگشت زائران آغاز شده است، افزود: از فردا بازگشت با ورود تعداد بیشتری از زائران ادامه پیدا می کند که با تدابیر اتخاذ شده درصددیم بدون هیچ مشکل و محدودیتی بتوانیم آنها را از مرز مهران خارج و به شهرهای مبدا روانه کنیم.
معاون استاندار ایلام با اشاره به اینکه افراد فاقد ویزا و اتباع خارجی به خاطر اینکه به مرزهای جنوبی عودت داده نشوند شب گذشته در مسیر اصلی خدمات دهی به زوار خارج و در اطراف پایانه مرزی پراکنده شدند که خدمات رسانی به آنها با مشکل مواجه شد که امروز این مشکل نیز مرتفع گردید.
وی یادآور شد: برای ارائه خدمات مطلوب و مناسب به زائران همه دستگاه های دولتی بصورت جهادی بسیج شده و زمینه را برای بازگشت زائران ایرانی به خاک کشورمان از طریق مرز بین المللی مهران فراهم کرده اند.
عسگری بیان کرد: تعدادی از موکب های اصلی که در مسیر رفت زوار فعال نشده بودند و بر اساس برنامه ریزی ها برای مسیر برگشت اماده کرده بودیم اکنون برای مسیر برگشت زوار فعال کرده ایم و به حد کافی اذوقه و امکانات مورد نیاز نیز برای پذیرایی وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست.
وی برپایی بیش از ۱۰ هزار تخته چادر توسط هلال احمر، تعطیلی مدارس مهران و تجهیز آنها، مساجد و تکایای ایلام و مهران، اردوگاه های بزرگ سپاه و ارتش برای اسکان اضطراری شبانه زائران باز گشته به کشور از جمله این اقدامات برشمرد.
وی اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد زائران و پیش بینی اینکه این ترددها شبانه روز ادامه دارد به منظور جلوگیری از بروز مشکلات مدارس، زائر سراها، چادرهای هلال احمر، مساجد، تکایا در شهر مهران برای اسکان زائران تجهیز و مهیا شده است.
عسگری همچنین از تامین مواد غذایی در موکب های فعال در مهران و سایر شهرستان های مسیر تردد زائران خبر داد و گفت: وضعیت این موکب ها بطور مرتب رصد می شود و با کمک خیران و دستگاه های دولتی و مردم استان و سایر نقاط کشور خدمات رسانی به زائران و پذیرایی از آنان همچنان ادامه دارد.
وی از تامین آب آشامیدنی و مواد خوراکی و پتو در مهران به اندازه کافی خبر داد و افزود: پیش از شروع اربعین کامیون های یخچال دار برای حمل گوشت و مواد فاسد شدنی در مهران استقرار یافته بودند و آرد مورد نیاز نیز به منظور پخت فوق العاده نانوایی های سیار در مهران تامین شده است.
وی از خدمات رسانی مطلوب دستگاه های دولتی و نهادهای وابسته به دولت به زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی و شهر مهران همپای مشارکت های مردم و کمک خیران و تلاش شبانه روزی مردم ایلام برای رضایتمندی زائران خبر داد.
معاون استاندار ایلام خاطر نشان کرد: همه مردم و مسئولان و کارکنان دستگاه های دولتی و خدماتی بسیجی وار شبانه روز در خدمت زائران حسینی هستند و امیدواریم که زائران با رضایت استان ایلام را ترک کنند.
رئیس کمیته پشتیبانی ستاد اربعین استان ایلام گفت: امسال پیش بینی حضور پر شور مردم برای شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی می شد و از قبل هماهنگی هایی برای جذب کمک دستگاه ها، موسسات، خیران و مشارکت های مردم در این استان شده بود.
عسگری تاکید کرد: خدمت رسانی به زائران تا بازگشت آخرین زائر از راهپیمایی اربعین در مرز بین المللی مهران و شهرهای مسیر در استان ایلام ادامه دارد که امیدواریم این تلاش ها توام با رضایتمندی زائران باشد.

 

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}