راز دزدی‌های سریالی فاش شد/ هدیه ی دردسرساز!

پویاخبر/راز سرقت‌های سریالی از خانه‌ها زمانی فاش شد که یکی از سارقان تصمیم گرفت گوشی موبایل مسروقه را به خواهرش هدیه دهد.۱۴تیرماه پارسال مردی به كلانتری تهرانپارس رفت و خبر از سرقت میلیونی داد. وی گفت: ساعتی قبل برای انجام كاری از خانه بیرون رفتم و وقتی برگشتم با صحنه عجیبی روبه‌رو شدم. قفل در […]

پویاخبر/راز سرقت‌های سریالی از خانه‌ها زمانی فاش شد که یکی از سارقان تصمیم گرفت گوشی موبایل مسروقه را به خواهرش هدیه دهد.
۱۴تیرماه پارسال مردی به كلانتری تهرانپارس رفت و خبر از سرقت میلیونی داد. وی گفت: ساعتی قبل برای انجام كاری از خانه بیرون رفتم و وقتی برگشتم با صحنه عجیبی روبه‌رو شدم. قفل در ورودی آپارتمانم تخریب شده و همه جا بهم ریخته بود.

 

وی ادامه داد: وسایل باارزش خانه‌ام كه شامل صد گرم طلا، پول نقد، لپ‌تاپ، ۲گوشی موبایل و… كه ۳۱میلیون تومان ارزش همه این اموالم بود به سرقت رفته بود.
با این شكایت، تیمی از مأموران تحقیقات خود را در این خصوص شروع كردند تا اینكه متوجه شدند یكی از موبایل‌های شاكی پس از گذشت یك سال از سرقت فعال شده است. آنها پی بردند موبایل در اختیار زنی ۲۲ساله است كه دستور احضار وی را صادر كردند. او اما در دادسرا حاضر نشد تا اینكه مشخص شد كه برادر وی چند روز پیش به جرم سرقت از خانه‌ای دستگیر شده و در زندان است.در چنین شرایطی قاضی علی‌وسیله ایردموسی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت دستور بازداشت زن جوان را صادر كرد و مأموران او را در عملیاتی غافلگیرانه به دام انداختند تا ببینند ماجرا از چه قرار است.
* اعتراف به سرقت
این زن جوان وقتی پیش روی قاضی قرار گرفت ادعا كرد كه اطلاعی از مسروقه بودن موبایل نداشته و گوشی را چند روز قبل برادرش به او هدیه داده است. وی گفت: گوشی موبایل داخل كارتنش بود و من اصلا فكرش را نمی‌كردم كه سرقتی باشد. چند روز بعد هم متوجه شدم برادرم هنگام سرقت از خانه‌ای دستگیر شده است كه پیگیر پرونده‌اش بودم.
همین كافی بود تا قاضی دستور انتقال متهم از زندان به دادسرا را بدهد. این متهم ۲۱ساله دیروز به دادسرای ویژه سرقت منتقل شد و وقتی پیش روی قاضی قرار گرفت راز ۳۷سرقت منزل را فاش كرد. وی گفت: شغلم مسافركشی بود اما مدتی قبل وسوسه شدم كه از خانه‌ها سرقت كنم. چون تبحر خاصی در باز كردن قفل خانه‌ها دارم، تصمیم گرفتم به خانه‌ها دستبرد بزنم.
می‌خواستم پول پس‌انداز كنم و آینده خوبی داشته باشم. برای همین وسوسه شدم و سرقت‌هایم را ادامه دادم اما چند روز پیش در جریان سرقت از خانه‌ای گیر افتادم. وی ادامه داد: در یكی از سرقت‌ها، گوشی موبایلی به همراه جعبه‌اش از خانه‌ای سرقت كردم و تصمیم گرفتم آن را به خواهرم هدیه بدهم اما فكرش را نمی‌كردم كه همین اتفاق برایم دردسرساز می‌شود. وی گفت: چند روز پیش دستگیر شدم اما فقط یك سرقت را گردن گرفتم و وقتی راز این هدیه فاش شد مجبور شدم به ۳۷فقره سرقتی كه در این مدت انجام دادم اقرار كنم. هم‌اكنون متهم برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران پلیس آگاهی تهران قرار گرفت./ همشهری

انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}