سید الحوثی: شهید رئیسی از دیگر رهبران جهان متمایز بود

تهران- رهبر انصارالله یمن در سخنرانی امروز (پنجشنبه) خود، شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی را متفاوت از دیگر مقامات جهان، رهبری مایه افتخار امت اسلامی و شخصیتی شجاع در دفاع از ایران و کشورهای اسلامی توصیف کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المسیره، «سید عبد الملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن در این باره اظهار داشت: در غم شهادت رئیس جمهور ایران، وزیر امور خارجه و همرزمانشان شریک هستیم.
وی گفت: ایران در سطح رسمی عربی و اسلامی و در چارچوب موضعی قاطع و اصولی در کنار فلسطین به شکلی متمایز و کم نظیر ایستاد. ایران مسائل امت اسلامی و مستضعفان از جمله موضع در قبال مظلومیت ملت یمن را مورد توجه قرار داده است.
سید الحوثی افزود: شهید رئیسی حامل موضع ایران در قبال مسائل امت اسلام بود و آن را با استواری و جسارت بیان کرد. بسیاری از رهبران با لحنی صحبت می‌کنند که همیشه آنچه را که ممکن است آمریکایی‌ها را عصبانی کند در نظر می‌گیرند اما رئیسی با بقیه رهبران فرق داشت و با صدای شفاف و جسورانه و بدون توجه به فشار آمریکا صحبت می کرد و از دیگران متمایز بود.
وی ادامه داد: شهید رئیسی یک رهبر اسلامی بود که امت اسلام می‌تواند به او در سطح اخلاقی و علمی افتخار کند. آقای رئیسی در مقام مسئولیت خود و در ارتباط با مردم خود یک الگو است و این درس مهمی برای سایر رهبران است.
رهبر انصارالله یمن اضافه کرد: حضور میلیونی در مراسم تشییع آیت الله رئیسی نشان دهنده روابط حسنه او با ملت است و این در زمینه با بسیاری از رهبران در سراسر جهان متفاوت است.
وی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی خود را خدمتگزار مردمش می‌دانست و تا آخرین لحظه عمر خود این موضوع را در عمل نشان داد و این درس مهمی است.
سید الحوثی در بخش پایانی سخنانش به ادامه عملیات دریایی نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های صهیونیستی در حمایت از غزه اشاره کرد و گفت: در این هفته هشت عملیات با ۱۵ موشک و پهپاد در دریای سرخ و عرب، خلیج عدن و اقیانوس هند انجام دادیم.
وی افزود: یکی از عملیات‌های نظامی ما در این هفته به سمت دریای مدیترانه انجام شد. تعداد کشتی‌های مورد هدف تا کنون به ۱۱۹ کشتی مرتبط با دشمنان اسرائیلی، آمریکایی و انگلیسی رسیده است.
رهبر انصارالله افزود: طی هفته جاری ۲ فروند پهپاد آمریکایی «MQ۹» در حریم هوایی استان های مأرب و البیضاء سرنگون شد.
وی تأکید کرد: موضع ما به حمایت از فلسطین ادامه می‌یابد و احساس و آگاهی ما به عنوان یک ملت یمنی از مسئولیت‌پذیری کمرنگ نخواهد شد.
وی از مردم یمن درخواست کرد که در تظاهرات میلیونی فردا در صنعا و بقیه استان‌ها، حضور گسترده داشته باشند.
به گزارش ایرنا، بالگرد حامل آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» یکشنبه ۳۰ اردیبهشت پس از افتتاح «سد قیز قلعه سی» در مسیر افتتاح پروژه «ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز» در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.
«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، آیت‌الله آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی از دیگر سرنشینان بالگرد بودند که به شهادت رسیدند./ایرنا
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاخبر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_نگاه_اقتصاد
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ندای_زاگرس
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ماناسپهر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاروز
#گروه_رسانه_ای_ندای_زاگرس
#گروه_رسانه_ای_ پویاخبر
#آیت_الله_سید_ابراهیم_رئیسی
#حجت_الاسلام_آل_هاشم_ولی‌فقیه_و_امام_جمعه_تبریز
#حسین_امیرعبداللهیان_وزیر_امور_خارجه
#مالک_رحمتی_استاندار_آذربایجان_شرقی
#سردار_سید_مهدی_موسوی_فرمانده_یگان_حفاظت_رئیس_جمهور