سی و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد

  پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):در سی و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد مواردی از قبیل مصوبات هیئت دولت برای معافیتهای تامین اجتماعی، مشکلات فعالان اقتصادی در استفاده از ضمانت نامه های صندوق ضمانت صادرات و … مورد بررسی قرار گرفت .به گزارش […]

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
در سی و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد مواردی از قبیل مصوبات هیئت دولت برای معافیتهای تامین اجتماعی، مشکلات فعالان اقتصادی در استفاده از ضمانت نامه های صندوق ضمانت صادرات و … مورد بررسی قرار گرفت .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛‌ رسول زرگرپور در سی و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار داشت: در سفر اخیر وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی به اصفهان و در جلسه ای که با حضور بیش از ۶۰ نفر از فعالان اقتصادی برگزار شد مباحث مختلفی با ایشان مطرح گردید که یکی از این مباحث مشکلات کارفرمایان در رابطه با جرائم تامین اجتماعی بود.
استانداراصفهان با اشاره به اینکه کارفرمایان در این جلسه خواهان معافیت هایی در این خصوص بودند، تصریح کرد: دکتر ربیعی اعلام نمودند که در اولین فرصت این موضوعات در جلسه ی هیئت دولت مطرح خواهد شد که خوشبختانه بعد از گذشته یک روز این موضوع مطرح گردید و مصوبه آن گرفته و ابلاغ شد و در جلسه امروز این مصوبات و درخواست های فعالان اقتصادی برای بخشش جرائم تامین اجتماعی و تسهیلاتی مورد نظر آن ها تشریح شد که خبر خوبی برای فعالان اقتصادی می باشد.
رسول زرگرپور در ادامه با اشاره به اینکه در جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مصوبات استانی قبلی مورد ارزیابی قرار می گیرد، گفت: در این ارزیابی میزان پیشرفت مصوبات مشخص می شود.
استاندار اصفهان افزود: مباحث مربوط به تامین اجتماعی یکی از موضوعاتی است که بسیار مورد توجه فعالان اقتصادی است و براساس گزارش اعلام شده بیش از ۸۵ درصد مصوبات استانی که در خصوص تامین اجتماعی بوده است تاکنون اجرایی شده بود و پیگیری های لازم برای رفع موانع چند مورد باقی مانده نیز صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه مباحث مربوط به شهرک های صنعتی از امروز در دستور کار قرار گرفته، گفت: کار کارشناسی بسیار خوبی در این خصوص صورت گرفته است و در جلسات آینده موضوعات مربوط به شهرک های صنعتی نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.
زرگرپور با بیان اینکه استان اصفهان با دارا بودن بیش از ۷۶ شهرک صنعتی رتبه اول را در کشور دارد، افزود: بیش از ۶۸ شهرک صنعتی استان فعال هستند که بالای ۵۰ درصد صنایع کوچک استان در این شهرک ها قرار گرفته اند و اگر مسائل مربوط به این شهرک ها حل و فصل شود می توان گفت که بخش قابل توجهی از مشکلات صنایع کوچک مستقر در این شهرک ها برطرف خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه ضمن تشریح شرایط اقتصادی استان در پسابرجام، هشت مورد از موانع و راهکارهای پیشنهادی کمیته ی کارشناسی در خصوص مشکلات فعالان اقتصادی در استفاده از ضمانت نامه های صندوق ضمانت صادرات به تصویب رسید و وضعیت اجرای ۲۵ مصوبه قبلی تامین اجتماعی، کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

 

انتهای پیام/*