شرکت کشتی‌سازی کره‌ای خبر داد: امضای قرارداد ساخت پایانه کشتی‌سازی میان ایران و کره جنوبی

شرکت کشتی سازی «دوو» کره جنوبی اعلام کرد که توافقی را با ایران برای ساخت پایانه کشتی سازی امضا کرده است.   به گزارش ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز جمعه به نقل از این شرکت کره ای اعلام کرد که قرارداد مزبور با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شده است.هدف از امضای این توافقنامه […]

شرکت کشتی سازی «دوو» کره جنوبی اعلام کرد که توافقی را با ایران برای ساخت پایانه کشتی سازی امضا کرده است.

 

به گزارش ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز جمعه به نقل از این شرکت کره ای اعلام کرد که قرارداد مزبور با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شده است.
هدف از امضای این توافقنامه ساخت یک مرکز و اسلکه کشتی سازی در ایران و ایجاد تاسیسات مربوط به آن عنوان شده است.
گزارش یادآور می شود: تهران تاکید دارد فناوری و دانش ساخت این پایانه می بایست به ایران منتقل شود و فاینانس آن را نیز کره جنوبی بر عهده بگیرد.
عکسی که خبرگزاری یونهاپ منتشر کرده نشان می دهد که این توافقنامه به امضای «جونگ سونگ لیپ» رئیس بخش مهندسی و کشتی سازی دریایی «دوو» و منصور معظمی رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران رسیده است.
شرکت دوو تاکید کرده است که با امضای این قرارداد راه برای ورود این شرکت به بازار کشتی سازی ایران بسیار هموارتر می شود و این شرکت می تواند صادرات مربوط به کشتی و قطعات ذی ربط به ایران را توسعه دهد.
گزارش یادآور می شود: این شرکت بزرگ کره جنوبی از سال ۱۹۸۳ میلادی به این طرف سفارش ساخت ۳۸ فروند کشتی از شرکت های مختلف کشتی سازی ایران از جمله شرکت ملی کشتیرانی را به ارزش یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار دریافت کرده است.
گفتنی است، اوایل آذر ماه سالجاری نیز شرکت صنایع سنگین هیوندا بزرگترین سازنده کشتی در جهان از دریافت سفارش نهایی ساخت ۱۰ فروند کشتی از سوی جمهوری اسلامی ایران به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار خبر داده بود.
کره جنوبی از جمله کشورهایی است که برای توسعه روابط با ایران همواره تلاش زیادی داشته و می کوشد تا شرکت های خود را با طرح های زیربنایی ایران مرتبط سازد.
بسیاری از کارشناسان اقتصادی و صاحبان شرکت های بزرگ کره جنوبی اعتقاد دارند، بهره گیری از فرصت های جدید ایجاد شده نه تنها زمینه های همکاری در حوزه های مختلف اقتصادی را فراهم می سازد، بلکه افقی روشن را پیش روی همه کشورها در بازتعریف همکاریهای جدید با ایران می گشاید.

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}