شش مگاوات کاهش مصرف برق با کاهش ساعت کاری ادارات استان

پویاخبر - ناصری؛ مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت: تغییر در ساعت کاری ادارات استان تا الان منجر به این شده که در استان شش مگاوات کاهش در مصرف برق داشته باشیم.

“ولی الله ناصری”مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام در نشست مجازی با اصحاب رسانه عنوان کرد: در برخی موارد نوسان های لحظه ای که تحت عنوان گیجگی شبکه می شناسیم، تحت عنوان قطعی های ثانیه ای پیش می آید که ممکن است ناشی از کلید زنی در شبکه قدرت و یا ناشی از پدیده های جوی ناشی از رعد و برق و مواردی از این قبیل باشد و معمولا در اثر جابجایی توان و مسیر توان است.

 

وی افزود: در این مواقع لازم است که برای محافظت از وسایل برقی، حتما در ورودی ساختمان برق یا برق تجهیزات از محافظ های استاندارد استفاده شود که این امر جزو الزامات است.

ناصری در ادامه گفت: تغییر در ساعت کاری ادارات استان تا الان منجر به این شده که در استان شش مگاوات کاهش در مصرف برق داشته باشیم، ۶۰ درصد مصرف ما در حوزه اداری بود که وقتی موارد مصرف را به ساعت اولیه صبح منتقل کردیم، باعث شد که در ساعت محدودیت دار یعنی بعد از ساعت ۱۲ و ۱ بعدازظهر کاهش محسوس در حوزه اداری داشته باشیم.

 

“مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام به انشعابات غیر مجاز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۶۰۰ مورد انشعاب غیر مجاز، بعد از بازرسی و تست ۴۰ هزار انشعاب، کشف شد و تقربیاً چیزی نزدیک به ۱۶ درصد از انشعابات در کل استان بود.

 

این مسئول خاطر نشان ساخت: سالانه ۲۰ درصد از انشعابات برای بازرسی و تست مورد هدف شرکت برق هستند و غیر از این انشعاباتی که معیوب بودن و یا نیاز به اصلاح داشتند، ۳ هزار و ۵۰۰ مورد انجام شد.

ناصری گفت: در سال جاری در قالب پویش با انرژی با همراهی بخش های مختلف، در حوزه های تبلیغات محیطی، صدا و سیما، نهادها، دستگاه های اجرایی، حوزه های اداری، استانداری ها، فرمانداری ها، سپاه و بسیج، دانش آموزان در بستر شاد و سایر سازمان ها، در خصوص فرهنگ سازی به صورت محله محور اقدام می شود و از مردم برای کاهش انرژی به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال ۱۴۰۲ دعوت می شود و برای این کاهش مصرف نیز با قرعه کشی، جوایزی ارزنده ای نیز برای همشهریان در نظر گرفته شده است.