شناسایی هشت میلیارد ریال دارو و سم دامپزشکی فاسد در اهواز

اهواز- رییس اداره دامپزشکی اهواز گفت: سه هزار و ۸۰۰ قلم دارو و سم دامپزشکی تاریخ مصرف گذشته به ارزش هشت میلیارد ریال در این شهرستان شناسایی و ضبط شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، سید مرتضی قریشی روز شنبه بیان کرد: این میزان دارو و سم تاریخ مصرف گذشته طی بازدیدهای نظارتی توسط کارشناسان واحد دارو و درمان دامپزشکی و تعزیرات حکومتی شهرستان از داروخانه‌ها، مراکز درمانی و مراکز پخش دامپزشکی کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و ضمن معرفی واحدهای متخلف به مراجع قضایی داروها و سم های دامپزشکی پیش از آنکه وارد چرخه مصرف دامی شود، شناسایی و ضبط شد.

قریشی ادامه داد: بازرسان دامپزشکی واحد دارو و درمان شهرستان تمام داروخانه‌ها، درمانگاه‌ها و شرکت‌های پخش را به صورت منظم و در برخی موارد به صورت سرزده در فواصل زمانی مختلف مورد بازدید و پایش قرار داده و در صورت مشاهده هر موردی برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد.

قریشی گفت: مصرف داروهای مناسب و درمان بیماری‌ها یکی از اساسی‌ترین موارد داشتن دام سالم و عاری از بیماری است و دام سالم موجب افزایش بازده اقتصادی صنعت دامپروری و ایجاد اشتغال پایدار می‌شود.

وی با بیان اینکه مصرف داروهای تاریخ گذشته باعث درمان نشدن مناسب و گاهی منجر به بروز عوارض جانبی و تلفات در حیوانات می‌شود خاطرنشان کرد: دامداران باید ضمن خرید دارو و سموم دامپزشکی از مراکز معتبر و دارای تاییدیه دامپزشکی، به تاریخ مصرف دارو دقت و از مصرف داروی تاریخ گذشته برای درمان دام خودداری کنند./ایرنا