غرفه ای به وسعت ایران در نمایشگاه کتاب تهران

تهران- غرفه فرهنگی هنری «روایت حضور» به لحاظ نوع فعالیت خود غرفه ای به وسعت ایران اسلامی است که هر بازدیدکننده ای در بدو ورود به نمایشگاه کتاب و قبل از رسیدن به سالن ورودی اصل شبستان با حضور در این غرفه می‌تواند با کل فعالیت دوره‌های مختلف نمایشگاه کتاب آشنا شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بازدیدکنندگان سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قبل از ورود به سالن اصلی شبستان می توانند ضمن بازدید در غرفه روایت حضور از سرگذشت ۳۵ دوره نمایشگاه کتاب تهران مطلع شوند.

بر همین اساس در بخش خروجی درب شماره ۱۸ شبستان اصلی در غرفه «روایت حضور» نقشه ایران با طراحی منحصر بفرد و با لامپ های ال ای دی راه اندازی شده که هر بازدید کننده که از هر کجای کشورمان باشد با علامت گذاری شهر خود بر روی نقشه توسط سوزن های رنگی آن را ثبت می کند که این مهم در نهایت تبدیل به آمار حضور خواهد شد.
مدیر غرفه «روایت حضور» در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: برای دومین سال متوالی است که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مستقر هستیم و فعالیت می کنیم.

سارینا صراحی اظهار داشت: در این غرفه قصه سرگذشت ۳۵ دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با جلوه ای از آثار هنری تجسمی روایت می شود.

وی ادامه داد: مجموعه روایت حضور به همت و تلاش شبانه روزی جمعی از هنرمندان جوان کشور راه اندازی شده و با پرداختی هنرمندانه و جذاب به محورهای مختلف از جمله تاریخچه شکل گیری نمایشگاه، ساختار و بخش ها، روایت پیشرفت زنان نویسنده، فرصت های تعامل و جایگاه بین المللی نمایشگاه، بازدیدکنندگان را با بزرگترین رویداد فرهنگی کشور آشنا می کند.

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت (۱۴۰۳) در محل مصلای امام خمینی(ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی در حال برگزاری است./ایرنا