فرماندار سیروان خبر داد: اختصاص ۶۰ میلیارد ریال اعتبار ملی به پروژه‌های راه‌سازی سیروان

فرماندار سیروان با بیان اینکه مهم‌ترین اولویت دولت در شهرستان سیروان راه‌سازی است گفت: ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای اجرای پروژه‌های راه‌سازی شهرستان سیروان اختصاص داده شد.   «بهمن جلیلیان» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: شهرستان سیروان در مهرماه ۱۳۹۱ از بخش به شهرستان ارتقاء […]

فرماندار سیروان با بیان اینکه مهم‌ترین اولویت دولت در شهرستان سیروان راه‌سازی است گفت: ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای اجرای پروژه‌های راه‌سازی شهرستان سیروان اختصاص داده شد.

 

«بهمن جلیلیان» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: شهرستان سیروان در مهرماه ۱۳۹۱ از بخش به شهرستان ارتقاء پیدا کرد و بنابراین با مشکلات و اولویت‌های یک شهرستان تازه تأسیس مواجه است و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید نمایندگی کلیه ادارات در سیروان مستقر شده است.
جلیلیان با اشاره به نگاه ویژه دولت و استاندار محترم به توسعه متوازن در همه‌ی مناطق و بخش‌ها گفت: در سال ۹۵ شاهد رشد قابل‌ملاحظه اعتبارات شهرستان بودیم و علاوه بر ۱۳٫۵ میلیارد تومان اختصاصی شورای برنامه‌ریزی استان با پیگیری و رایزنی‌های به‌عمل‌آمده توانستیم ۶ میلیارد تومان نیز از منابع ملی جذب کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های چشمگیر در حوزه کشاورزی شهرستان سیروان اظهار کرد: ۶۰ درصد مساحت شهرستان سیروان را جنگل تشکیل می‌دهد که این ویژگی تنها با شهرهای شمالی کشور قابل‌مقایسه است و همچنین وجود رودخانه پرآب سیمره در جنوب و رودخانه‌ها و چشمه‌های پرآب در شمال غربی و زمین‌های حاصلخیز این شهرستان را به یکی از قطب‌های اصلی کشاورزی در استان تبدیل کرده است.
فرماندار سیروان با بیان اینکه برای بهره‌گیری بیشتر از قابلیت‌های کشاورزی سیروان در دولت تدبیر و امید اقدامات مهمی در حال انجام است، گفت: یکی از مهم‌ترین این اقدامات احداث پروژه ایستگاه پمپاژ آب «دشت سیروان» است که در فاز اول با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان در حال انجام است که با اجرایی شدن آن ۴ هزار هکتار از اراضی دشت سیروان از دیم به آبی تبدیل می‌شود.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه که در سه سال گذشته حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است با اعتبارات ابلاغی سرعت بیشتری پیدا می‌کند؛ و در آینده‌ی نزدیک شاهد تحول اساسی در حوزه کشاورزی در سیروان خواهیم بود.
جلیلیان در ادامه گفت: تاکنون ۶ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده و از هفت کیلومتر خط انتقال آب ۱٫۵ کیلومتر انجام شده و با اجرایی شدن ایستگاه پمپاژ «بان واز» ۷۰ هکتار از اراضی بسیار حاصل خیز لومار به‌صورت باغ درخواهد آمد و در همین راستا در بهمن‌ماه امسال ۲۰ هزار نهال پسته در این سایت باغبانی کاشته خواهد شد.
فرماندار سیروان یکی از مهم‌ترین مشکلات زیرساختی این شهرستان را نامناسب بودن راه‌ها عنوان و تأکید کرد: با توجه به عدم وجود حتی یک متر راه اصلی در این شهرستان تازه تأسیس، اولویت اصلی دولت در سیروان در حوزه راه است و در همین رابطه در دهه‌ی فجر امسال پروژه تعریض و آسفالت مسیر ۱۲ کیلومتری ورودی شهر لومار بااعتبار ۲۷ میلیارد ریال کلنگ زنی می‌شود و همچنین عملیات حذف دو واریانت سر تنگ و چشمه چاهی نیز به مناقصه رفته‌اند.
جلیلیان خاطرنشان کرد: برای عملیات تکمیل واریانت چشمه چاهی ۴۰ میلیارد ریال و برای حذف واریانت سرتنگ که ازجمله نقاط حادثه‌خیز سیروان است ۲۴ میلیارد ریال در نظر گرفته‌شده و این پروژه‌ها نیز به مناقصه رفته‌اند.
وی با اشاره به جاده قاضی خان به بدره به‌عنوان مهم‌ترین پروژه راه‌سازی در سیروان، تصریح کرد: ۱۰ میلیارد ریال از محل منابع ملی اختصاص داده شده و قول مساعد برای اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال نیز به‌صورت اسناد خزانه گرفته‌ایم و عملیات اجرایی آن از سمت سیروان شروع‌شده و امیدواریم با برطرف شدن مشکلات از سمت بدره به‌زودی بتوانیم از این پروژه مهم بهره‌برداری کنیم.

انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}