قالیباف: کشور نای اختلاف ندارد/ سیاست‌بلد هستیم نه سیاست‌باز

مشهد- نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کشور نای اختلاف ندارد، گفت: به کمک مردم و پنج فوریتی که پیشنهاد دادیم و بر مبنای برنامه هفتم توسعه اقتصاد را قابل پیش‌بینی و مشکلات گرانی و تورم را حل می‌کنیم.

محمدباقر قالیباف شامگاه چهارشنبه -۶ تیر- در جمع مردم مشهد گفت: قانون راهبردی رفع تحریم‌ها در مجلس تصویب شد. از بهترین قانون هایی بود که در مجلس یازدهم تصویب شد و مردم و مسئولان را از بلاتکلیفی درآورد. امروز می‌گویند که این قانون را قبول نداریم، اینها باید کشور را به سمت پیشرفت پیش ببرند.

وی افوزد: من در مناظرها اشاره کردم که کشور نای اختلاف ندارد؛ ما به کمک مردم عزیز و پنج فوریتی که پیشنهاد دادیم و با برنامه هفتم توسعه مطمئن باشید که اقتصاد را قابل پیش‌بینی و مشکلات گرانی و تورم را حل می‌کنیم.

نامزد ریاست جمهوری گفت: در حوزه کالاهای اساسی و درمان و مسکن، قبل از اینکه تورم کاهش یابد به طور قطع این فشار گرانی و تورم را در دولت خدمت و پیشرفت برطرف خواهیم کرد

 

اعطای ۲۰۰ مترمربع زمین مسکونی به سرپرست‌های خانوار
قالیباف گفت: موضوع مسکن از زمانی که در شهرداری تهران خدمت می‌کردم می‌گفتند «که افتخار ما این است که مسکن مهر را تعطیل کردیم»، امروز قانون جهش مسکن تصویب شده است و ما هم این قانون را ادامه خواهیم داد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مسکن کار ضربتی می‌خواهیم انجام دهیم؛ ۳۳۰ هزار هکتار را در حاشیه شهرها را به عنوان داخل محدوده ثبت می‌کنیم، این در بیش از ۸۰ درصد شهرهای کشور قابل انجام است. ۲۰۰ مترمربع زمین مسکونی به هر سرپرست خانوار به صورت رایگان می‌دهیم.

 

هیچ‌وقت نه دعوا کردم نه بهانه‌تراشی
قالیباف اظهار داشت: در ۱۲ سالی که در شهرداری تهران بودم، یک بار هم مرا به جلسه هیات دولت (دهم، یازدهم و دوازدهم) دعوت نکردند، حتی درصدی که باید بودجه‌ای به شهرداری اختصاص می‌دادند، انجام نشد، هیچ وقت نه دعوا کردم، نه بهانه تراشی کردم، ایستادم با مردم و جوانان خلاق و ظرفیت‌های که در شهرداری داشت، کار را جلو بردم.

وی با بیان اینکه منابع انرژی در حال تلف شدن است، اظهار داشت: در دعوا و سر و صداها، مردم مظلوم واقع شده‌اند، برخی می‌گویند «قالیباف مدیر اجرایی است اما اهل سیاست نیست» خیر، من اهل سیاست‌بازی نیستیم؛ آیا از مجلس سیاسی‌تر جای دیگر هم وجود دارد.

 

سیاست بلد هستیم نه سیاست‌باز
قالبیاف مجلس یازدهم را کارآمد و توانا توصیف کرد و افزود: با پیش‌بینی و با اولویت مسایل اقتصادی، قانون تجارت بعد از پنج دوره مجلس تصویب شد. قانون جوانی جمعیت بعد از چندین سال در همین مجلس تصویب شد. ما سیاست بلد هستیم اما سیاست باز و سیاست زده نیستیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات دوره ریاست جمهوری گفت: ۱۲ سال در شهرداری مشهد با کمک مردم تهران جدید را ساختیم؛ پایتخت دوم کشورمان که پایتخت اقتصادی مبتنی بر حمل و نقل و دانش بنیان و اتصال به شبکه های جهانی و به اضافه گردشگری است؛ تا سال ۱۴۰۴ که اقتصاد کشور را متحول خواهد کرد، راه اندازی می شود؛ خواهید دید که در سواحل دریای عمان و اقیانوس هند پایتخت اقتصادی کشور ما سر بیرون خواهد آمد.

وی در پایان با قرائت این مصرع «دلبسته یاران خراسانی خویشم» گفت: دولت پیروزی را از مشهد مقدس آغاز خواهیم کرد و اجازه به بدخواهان نخواهیم داد./ایرنا

 

 

دانلود فیلم حضور قالیباف در بین حامیان مشهدی