قدرداني معاون وزير صنعت از بانك صادرات ايران

دكتر كرباسيان در بازديد از مجتمع آلومینیوم جنوب واقع در لامرد استان فارس به عنوان بزرگترین  کارخانه تولید آلومینیوم کشور از نقش موثر بانك صادرات ايران در تامين اعتبارات لازم براي طرح هاي اقتصادي قدرداني كرد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، در جریان بازدید […]

دكتر كرباسيان در بازديد از مجتمع آلومینیوم جنوب واقع در لامرد استان فارس به عنوان بزرگترین  کارخانه تولید آلومینیوم کشور از نقش موثر بانك صادرات ايران در تامين اعتبارات لازم براي طرح هاي اقتصادي قدرداني كرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، در جریان بازدید هیاتی از مدیران ارشد صنعتی و اقتصادی کشور از مجتمع آلومینیوم جنوب واقع  در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: روند ساخت و ساز آلومینیوم جنوب بر اساس برنامه زمان بندی شده به پیش می رود و حداکثر تا مهر ماه سال ٩٧  مورد بهره برداری كامل قرار مي گيرد.
دکتر مهدی کرباسیان افزود:این پروژه که به دلایلی متوقف شده بود در دولت تدبیر و امید و با هماهنگی مطلوب بخش های مختلف اجرایی به سامان رسید و هم اکنون شاهد پيشرفت عملیات اجرایی و نصب تجهیزات اجزای مختلف این پروژه مهم هستيم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از بانک صادرات ایران که نقش مهمی در تامین اعتبارات برای فعال کردن این پروژه داشته است، اظهار امیدواری کرد برای ایجاد صنایع پایین دست  آلومینیوم، شبکه بانکی همچون بانك صادرات ايران از سرمایه گذاران و متقاضیان فعالیت در این عرصه حمایت و پشتیبانی كنند.
کرباسیان با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال اقتصاد مقاومتي؛ اشتغال و توليد از سوی مقام معظم رهبری گفت:  تولید ٣٠٠ هزار تن آلومینیوم در فاز اول این مجتمع گام موثری در خلق ارزش افزوده بيشتر و ایجاد اشتغال پایدار برای  دانش آموختگان  می باشد که مصداق بارزی از تبعیت دولت از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی  و اثر گذار در توسعه منطقه ای و ملی است.
همچنین مدیر عامل مناطق ویژه اقتصادی لامرد  و پارسیان با تقدیر از همکاری بانک صادرات ایران در حمایت از بنگاههای تولیدی گفت: انتظار داریم  شبکه بانکی با وجود مشکلاتی که با آن مواجهند در راستای حمایت از تولیدگران در عرصه  صنایع معدنی، نقش بیشتری داشته باشند. مهندس محمد آشفته آج بیشه افزود: تولید ٣٠٠ هزار تن  آلومینیوم  اثر مهمی در جهش  تولید این محصول استراتژیک دارد و ایران را به عنوان یکی از بازیگران اصلی آلومینیوم منطقه تبدیل می کند و به همین منظور برای تکمیل زنجیره این صنعت مهم، هماهنگی همه نهادهای اقتصادی اعم از دولتی و خصوصی شرط لازم تحقق اين مهم است.
محمد مهدی مستقیمی مدیر عامل آلومینیوم جنوب نیز از بانک صادرات به عنوان یکی از پشتوانه های مراکز صنعتی یاد کرد و  ایجاد کانون های صنعتی را عامل اساسی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توصیف کرد.
در این دیدار اکبر ترکان مشاور عالی رییس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سیاوش زراعتی مدیر عامل بانک صادرات ايران، علوی نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات مدیره ایمیدرو و جمعی از مديران بانكي و مسئولان محلی نیز حضور داشتند.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعه های ایمیدرو در لامرد واقع در جنوب استان فارس و مجاور عسلویه قرار دارد.

 

انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}