مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت: با قاچاق قطعات خودرو برخورد می شود

قائم مقام وزیر و معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه این وزارتخانه و ستاد مبارزه با قاچاق کالا برای برخورد با قاچاق قطعات خودرو خبر داد.  مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر و معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:در میان کشفیات کالاهای قاچاق در سال […]

قائم مقام وزیر و معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه این وزارتخانه و ستاد مبارزه با قاچاق کالا برای برخورد با قاچاق قطعات خودرو خبر داد.

 
مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر و معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:در میان کشفیات کالاهای قاچاق در سال های گذشته متأسفانه بعضاً با قاچاق قطعات یدکی خودرو و یا مشاهده اجناس نامرغوب در بازار مواجه بوده ایم.
وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در اولین اقدام برای مبارزه با این امر طی بخشنامه ای به تأمین کنندگان اصلی قطعه یدکی خودرو که دو شرکت ساپکو و سازه گستر می باشد، اعلام کرده در تهیه و تأمین قطعات مورد نیاز به اصالت کالا از بابت اینکه قاچاق نباشد و همانطور کیفیت آنها توجه بیشتری کنند.
خسروتاج گفت: در قدم دوم و همزمان در جلساتی با شرکت های مشمول ارائه خدمات پس از فروش، همچون سایپا یدک، ایساکو، گواه، دنا، گروه بهمن، رنو پارس و مزدا یدک اعلام شد که در ارائه خدمات پس از فروش در تعمیرگاه های تحت مدیریت خود دقت لازم را داشته باشند تا کالاهای قاچاق و غیر استاندارد مشاهده نشود.
قائم مقام وزیر و معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: صنعت قطعه سازی خودرو امروز با حدود تقریبی ۲۷۰ هزار نفر شاغل و ارزش تولیداتی نزدیک به ۲۱۰ هزار میلیارد ریال ( ۲۱ هزار میلیارد تومان) از جمله صنایعی است که چنانچه بخواهیم در ساخت داخلی قطعات عمق بیشتری بوجود آوریم بایستی برای سرمایه گذاری و توسعه انها تشویق ها و انگیزه های جدیدی را ایجاد کنیم.
به گزارش ایرنا، پیش از این هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو، ارزش کل فروش خودرو و لوازم یدکی در سال ۲۰۱۴ در ایران را ۲۳ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: سهم قابل توجهی از این ارزش به حوزه خودروهای سواری مربوط می شود و سهم فروش قطعات از آن در حدود پنج میلیارد دلار است.
مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو، پیش بینی کرده است که ارزش کل فروش خودرو و لوازم یدکی در کشور تا سال ۲۰۲۵ به ۴۵ تا ۵۰ میلیارد دلار افزایش یابد./ایرنا

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}