محمدرضا مروارید استاندار ایلام: مرز چیلات در اربعین امسال برای تردد زائرین بازگشایی می شود

استاندار ایلام از اتخاذ تمهیدات لازم برای بازگشایی مرز چیلات خبر دادبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در جلسه کمیته استانی ستاد اربعین خواستار هماهنگی و تعامل بین دستگاههای ملی و استانی در مدیریت اربعین شد.   وی با انتقاد از استان های معین ایلام […]

استاندار ایلام از اتخاذ تمهیدات لازم برای بازگشایی مرز چیلات خبر داد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در جلسه کمیته استانی ستاد اربعین خواستار هماهنگی و تعامل بین دستگاههای ملی و استانی در مدیریت اربعین شد.

 

وی با انتقاد از استان های معین ایلام در ستاد اربعین، گفت: علی رغم پیگیری های صورت گرفته، این استان ها هنوز اقدام خاصی در ایلام انجام نداده اند.
استاندار ایلام در این جلسه اظهار داشت: باتوجه به پتانسیل های موجود در مرز چیلات، تمهیداتی اتخاذ شده است که در اربعین امسال از ظرفیت مرز چیلات استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به مسافت یکسان شهرهای مهران و دهلران تا شهر بدره عراق، مرز چیلات در آینده نزدیک به یک مسیر پرترافیک تبدیل خواهد شد.
رئیس کمیته استانی ستاد اربعین در خصوص چاره اندیشی جهت ارتقاء ظرفیت پایانه مرزی مهران گفت: طبق توافقات صورت گرفته با سازمان راهداری و گمرک کشور، در تلاش هستیم با جابجایی پایانه کالایی، از ظرفیت این پایانه جهت تردد زائرین اربعین در سنوات آینده استفاده نمائیم.
وی با اشاره به مشکلات اعتباری در کشور ابراز داشت: لازم است با استفاده از وضعیت موجود و امکانات سایر استان ها، اربعین امسال را به خوبی مدیریت کنیم و خدمات لازم را به زائرین ارائه نمائیم.
استاندار ایلام همچنین در این جلسه، خواستار ساماندهی کمربندی غربی مهران جهت تردد های اضطراری شد.
مسؤل کمیته زیرساخت ستاد اربعین کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه علی رغم مشکلات مالی، کارهای خوبی در استان صورت گرفته است که امیدواریم در اربعین سال جاری خدمات بهتری به زائران ارائه شود.
راحتی در این جلسه اظهار داشت: مرز چیلات در شهرستان دهلران ظرفیت بالایی دارد که لازم است ظرفیت استفاده از آن برای اربعین امسال فراهم شود.
وی نیز در این جلسه براستفاده از ظرفیت موجود برای مدیریت بهینه اربعین تأکید کرد.

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}