مخبر: دولت صیانت از آرای مردم را وظیفه خود می‌داند

تهران- سرپرست ریاست جمهوری گفت: مخبر: دولت صیانت از آرای مردم را وظیفه خود می‌داند.

محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در دقایق ابتدایی آغاز فرآیند انتخابات در انتخابات کشور حاضر شد و رأی خود را به صندوق انداخت.

مخبر اظهار داشت: حقیقتاً خلا وجود رئیس جمهور فقید، شهید رئیسی در جای جای کشور خود را به صورت بارز نشان می‌دهد. فکر نمی‌کردیم چنین روزی را ببینیم اما شد. ولی به دلیل وجود نعمت ولی فقیه باعث شد ما این روزهای سخت را بگذرانیم و مسیر ادامه پیدا کند.

سرپرست ریاست جمهوری اضافه کرد: یک وظیفه‌ای مردم دارند؛ با دنبال حماسه‌ای که مردم در مراسم شهدای خدمت شکل دادند، رهبر انقلاب فرمودند مردم این حماسه را در انتخابات تکرار کنند.

وی یادآور شد: مردم از اول انقلاب تا الان آنچه که وظیفه داشتند به خوبی انجام دادند و غیرتمندانه در انتخابات حاضر شدند.

مخبر ادامه داد: وظایفی هم دولت و حکومت دارد، یکی این است که بستر این حماسه را فراهم کند. با تلاش‌های وزیر کشور و معاونانش با همکاری فرمانداران و دهیاران، این امکان ایجاد شده است.

سرپرست ریاست جمهوری اضافه کرد: از همه دستگاه‌های اجرایی، امنیتی و نظارتی تشکل میکنم. بخش امنیتی انتخابات به خوبی تدارک دیده شده و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از موضوعاتی که رهبر انقلاب روی آن حساست دارند، موضوع صیانت از آرای مردم است، تأکید کرد: روی این مطلب برنامه‌ریزی خوبی انجام شده است و دولت این موضوع را وظیفه خود می‌داند.

مخبر خاطرنشان کرد: روش انتخابات در ایران خوشبختانه به شکلی است که امکان انحراف در آن وجود ندارد. اگر چه برای اطمینان نامزدها از مسائل روند انتخابات، وزیر کشور کار خوبی انجام داده است، نامزدها بدون محدودیت امکان معرفی ناظر داشتند و برای آنها کارت صادر شده است.

سرپرست ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد انتخابات پرشور با نتیجه‌ای که مردم از آن راضی باشند را شاهد باشیم.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح امروز جمعه – هشتم تیرماه – در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای در سراسر ایران آغاز شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار است./ایرنا