مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران: پرداخت وام ۷۰ میلیونی نوسازی بافت فرسوده در تهران آغاز شد

  پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):پرداخت وام ۷۰ میلیونی نوسازی بافت فرسوده در تهران آغاز شدمدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران از آغاز پرداخت وام ۷۰ میلیونی قرض‌الحسنه نوسازی بافت فرسوده با سود ۲ درصد در تهران خبر داد.عبادالله فتح‌الهی در جمع خبرنگاران از آغاز پرداخت وام نوسازی ۷۰ میلیونی خبر داد و گفت:‌ پرداخت […]

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
پرداخت وام ۷۰ میلیونی نوسازی بافت فرسوده در تهران آغاز شد
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران از آغاز پرداخت وام ۷۰ میلیونی قرض‌الحسنه نوسازی بافت فرسوده با سود ۲ درصد در تهران خبر داد.
عبادالله فتح‌الهی در جمع خبرنگاران از آغاز پرداخت وام نوسازی ۷۰ میلیونی خبر داد و گفت:‌ پرداخت این وام آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ادامه داد: این وام ۵۰ میلیون تومان برای ساخت و ۲۰ میلیون تومان ودیعه مسکن با سود ۲ درصد است و به ازای هر واحد ۷۰ متری با احراز ریزدانه‌های زیر ۱۰۰ متر پرداخت می‌شود.
به گفته فتح‌الهی تا کنون ۴ هزار نفر را برای دریافت وام به بانک معرفی کرده‌ایم.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران به نمای ساختمان‌ها در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت:‌ به ازای نمای ساخت و ساز متناسب با نمای کمیته منطقه از ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض داده می‌‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ستاد نوسازی و بازآفرینی مناطق شکل گرفته است،‌گفت: این کار با محوریت مدیریت محلات است و همه زیرساخت‌های فنی نوسازی را بر عهده دارد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران گفت: برای اولین بار در بودجه دولت ۴۰۰میلیارد تومان از دیون دولت به شهرداری‌ها در حوزه نوسازی بافت فرسوده به تصویب رسیده  که امیدواریم هر چه زودتر در اختیار نهادها قرار گیرد.
فتح‌الهی با بسته‌های تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده کلانشهر تهران اشاره کرد و گفت:‌ اعطای وام قرض‌الحسنه  نوسازی،تخصیص۱۰۰ درصدی هزینه انشعابات برق،‌گاز،‌ آب و فاضلاب، اعطای تسهیلات ودیعه مسکن، رایگان نمودن عوارض صدور پروانه شهرداری متقاضیان  پرداخت هزینه‌های طراحی نما،‌اعطای کمک هزینه اجرای نما، اعطای تراکم تشویقی، و ارائه کلیه خدمات توسط دفاتر خدمات نوسازی رایگان است.
وی افزود: بسته‌های ویژه محلات هم در نظر گرفته‌ایم که در ۱۴۹ محله و در ۱۲ منطقه اجرا می‌شود و بسته ویژه هر محله متناسب با آن محله خواهد بود و اولویت با منطقه ۱۲ است.
به گفته فتح‌آلهی منطقه ۱۲ را به سه زون جنوبی، تاریخی و شمالی تقسیم کرده‌ایم.
وی ادامه داد:‌در زون تاریخی حصار صفوی و بخشی از حصار ناصری وجود دارد و کارها بر اساس مقاوم‌سازی وبهسازی انجام می‌شود و با هماهنگی سازمان میراث این فعالیت‌ها انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران همچنین به وام ویژه ستاد بازآفرینی و میراث اشاره کرد و گفت:‌ وام مرمت و احیای ارزش‌های تاریخی داده می‌شود.
وی همچنین در خصوص زون جنوبی منطقه ۱۲ گفت:‌رویکرد و حمایت در این زون بر این اساس است که ساکنینی که آنجا مستقر هستند با شرایطی آنها را مالک کنیم. در حال حاضر در آنجا خانه‌های مجردی شکل گرفته و ما باید این محله را خانواده‌محور کنیم.
فتح‌الهی تأکید کرد: در نوسازی بافت فرسود ه از ادبیات اجباری استفاده نمی‌کنیم./خبرگزاری فارس

انتهای پیام/*