مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام: هفته پدافند غیرعامل امسال با شعار /پدافند غیر عامل حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر، «پرویز شریفی» در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به  اینکه آموزش‌های لازم برای رابطین پدافند غیرعامل و دهیاران برگزار خواهد شد، افزود: هفته پدافند غیرعامل امسال با شعار «پدافند غیر عامل حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور» نامگذاری شده و برنامه‌های متعددی در سطح استان […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر، «پرویز شریفی» در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به  اینکه آموزش‌های لازم برای رابطین پدافند غیرعامل و دهیاران برگزار خواهد شد، افزود: هفته پدافند غیرعامل امسال با شعار «پدافند غیر عامل حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور» نامگذاری شده و برنامه‌های متعددی در سطح استان در نظر گرفته شده است.

 

 

شریفی ادامه داد: : از جمله این سناریوها می‌توان به سناریوی مبارزه با بیماری لکه نواری گندم در هفتم آبان ماه جاری در ایوان برگزار خواهد شد  و تلاش شده است که کلیه مراکز حساس و مناطق مهم به مولد برق مجهز شوند و وظیفه اصلی پدافند غیرعامل مصون سازی زیرساخت‌ها در قالب مناطق حیاتی و مهم است.
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری ایلام ادامه داد:  ۵۷ حلقه چاه تاکنون در استان حفر شده که ۱۲ مورد مجهز به دیزل ژنراتور شده‌اند که در مواقع بحرانی برای کوتاه مدت می‌توان از این چاه‌ها بهره‌برداری کرد و یکی از مواردی که در پدافند غیرعامل باید مورد توجه قرار گیرد تامین برق است، اوج مصرف برق استان هم اکنون ۳۷۵ مگاوات است که تلاش شده با نصب دیزل ژنراتور در مواقع اضطراری این مشکل برطرف شود، ضمن اینکه با راه‌اندازی خط انتقال برق ۴۸۰ مگاواتی از سد سیمره نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
این مسئول خاطر نشان ساخت:  نواخته شدن زنگ پدافند غیرعامل در ۱۴ مدرسه استان ایلام اشاره و زنگ پدافند غیر عامل نواخته شده است و در این هفته پروژه‌های عمرانی مرتبط با پدافند غیرعامل از جمله پروژه‌های ارتباطی با نگاه پدافندی افتتاح می‌شوند .
پرویز شریفی با اشاره به اینکه صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان در یکی از مراکز نظامی با محور پدافند غیرعامل برگزار می‌شود، تصریح کرد: تامین نیازهای اساسی مردم در شرایط اضطراری به ویژه در حوزه تامین آب، برق و مواد غذایی از اولویت‌های سازمان پدافند غیرعامل است.
وی گفت:  در مجموع ده‌ها ویژه برنامه هفته پدافند غیرعامل در استان ایلام برگزار می‌شود وآموزش کارکنان دستگاه‌های اجرایی از جمله بحث آموزشی سایبری برای کارشناسان IT در دستور کار قرار دارد.
ایشان تاکید کرد:  مجموعه اقدامات دشمن برای از بین بردن زیرساخت‌های یک کشور در پدافند غیرعامل مورد رصد قرار می‌گیرد، در حالی که مدیریت بحران بیشتر در هنگام بروز حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله اجرا می‌شود.
مدیر کل پدافند غیر عامل استان یادآور شد:  اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل باید در بین لایه‌های مختلف مردم نهادینه شود تا ضمن آشنایی بیشتر بتوان آنرا در سطوح مختلف اجرایی کر و زمینه سازی برای افزایش مشارکت عمومی در این حوزه و مردمی کردن آن بویژه در میان نخبگان جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.
پرویز شریفی در پایان گفت:  به منظور تامین آب زائران اربعین در مرز مهران تاکنون هفت حلقه چاه حفر شده که یک حلقه مجهز به دیزل ژنراتور شده است و تامین نان مورد نیاز مردم در شرایط اضطراری و بحرانی از مواردی است که باید در پدافند غیرعامل لحاظ شود و بر اساس مصوبات قانونی باید سالانه ۲۰ درصد نانوایی‌ها دوگانه سوز شده و دارای برق اضطراری باشند.

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}

 

×××

با تنها کانال خبری #هفته_نامه_ندای_زاگرس در تلگرام به روز باشید:

@nedayezagros

به اینستا گرام ندای زاگرس بپیوندید

https://instagram.com/_u/nedaye.zagros