مرتضوی اسکویی مدیر امور شعب جنوب کشور بانک صادرات ایران: اهداف بانک مشخص است‏/برای تحقق آن تلاش می کنیم

سید کاظم مرتضوی اسکویی مدیر شعب منطقه جنوب کشور بانک صادرات ایران که جهت شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید بانک صادرات ایلام به استان سفر کرده بود در خلال برگزاری این مراسم طی سخنانی گفت اهداف بانک مشخص است و مدیران ارشد نیز این مهم را برای ما بخوبی ترسیم […]

سید کاظم مرتضوی اسکویی مدیر شعب منطقه جنوب کشور بانک صادرات ایران که جهت شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید بانک صادرات ایلام به استان سفر کرده بود در خلال برگزاری این مراسم طی سخنانی گفت اهداف بانک مشخص است و مدیران ارشد نیز این مهم را برای ما بخوبی ترسیم نموده اند لذا وظیفه ما بعنوان مدیران اجرایی این است که بتوانیم این اهداف را بنحو شایسته محقق سازیم.

 

 

وی در ادامه با اشاره به وضعیت بانک در شرایط فعلی خاطر نشان ساخت برای رسیدن به شرایط آرمانی باید از چند جهت بخوبی حرکت کرد ابتدا باید هزینه ها را کاهش داد و بهترین راه آن نیز وصول به موقع مطالبات است که خود هزینه های هنگفتی را بر بانک تحمیل می کند همچنین پرداخت تسهیلات باید بصورت عقلایی صورت گیرد چه بسا پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد به صرفه و صلاح بانک نبوده و به همین خاطر بانک ایده ها ی جدیدی از جمله طرح سوپر مارکت مالی را ارائه نمود ه است که این موضوع نیز در صورت اجرا می تواند بانک را در موقعیت خوبی از نظر سوددهی قرار دهد از طرفی پرداخت تسهیلات مشابه همیاران سپهر می تواند جایگزین خوبی برای سایر تسهیلات با نرخ سودهایی که برای بانک صرفه آنچنانی ندارد باشد.
مدیر امور شعب جنوب کشور جذب سپرده های گران قیمت را نیز یکی دیگر از معضلات اساسی عنوان کرد وگفت بخش اعظمی از هزینه های بانک به سودی که به مشتریان پرداخت می گردد مربوط می شود.
وی جذب سپرده های ارزان قیمت را علاوه بر کاهش سود ی که به مشتریان پرداخت می شود به لحاظ درآمد زایی بسیار مفید به فایده عنوان کرد.
مرتضوی اسکویی همچنین شعب زیر ۱۰۰ میلیارد را غیر قابل توجیه عنوان کرد و افزود از آنجا که بانک به اندازه کافی فربه شده است و با توجه به آیتم های مشخصی که در بانکداری نوین مورد توجه است از جمله چابک سازی و بهره مندی تمام و کمال از خدمات الکتروکی تصمیم  مدیران را در جمع آوری شعب کم بازده جدی و تجدید ناپذیر عنوان کرد و از همکاران خواست به این مسئله با دقت و درایت تمام توجه کنند .
اضافه می کند مرتضوی اسکویی در پایان از طرح جدید بانک برای تغییر مبنای کارانه و همچنین امتیاز دهی شعب و استانها از این طریق و عرضه محصولات جدید در آینده خبر داد.
شایان ذکر است در ادامه این مراسم جهانبخش بابایی مدیر اسبق شعب استان نیز طی سخنان کوتاهی ضمن قدر دانی از مدیران ارشد بانک و همچنین از مجموعه همکاران خود در مدیریت شعب استان گفت افتخار می کنم که پس از یکدوره خدمت ارزشمند در زیر پرچم بانک صادرات ایران و در کنار همکارانی دلسوز و شایسته در آستانه بازنشستگی قرار گرفته ام.
وی در ادامه با ارائه آماری از عملکرد خویش در دوران تصدی مدیریت شعب استان افزایش چشمگیر منابع علی رغم رقابتهای ناسالم سایر بانکها ،روند بسیار مطلوب وصول مطالبات و پرداخت تسهیلات در بخشهای مختلف از جمله تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ،سیل زدگان،زلزله و …را بخشی از فعالیتهایی عنوان کرد که در استان صورت گرفته است.
همچنین محمد رضا سمیع توران سرایی مدیر جدید شعب استان نیز با ابراز خرسندی از قرار گرفتن در جمع همکاران خدوم مدیریت شعب استان ایلام و تشکر و قدردانی از مدیران ارشد بانک جهت اعتماد به ایشان گفت نقشه راه بخوبی همه چیز را به ما نشان می دهد از طرفی بانک صادرات از تمامی مزیتهای لازم بخوبی برخوردارد است لذا یک همت جمعی و نگاه روبه جلو می تواند تحولات عظیمی را برایمان به ارمغان بیاورد.
وی بازاریابی را با توجه به تنوع در بازار تولید و کار یکی از مهمترین بخشهایی عنوان کرد که در تحقق اهداف بانک بسیار مثمر ثمر خواهد بود و همکاران باید در این زمینه کوشا باشند.
حمزه شرافت معاون شعب استان نیز در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به آقایان مرتضوی اسکویی مدیر امور شعب جنوب کشور بانک صادرات ایران و عجمان معاون شعب استان همدان و همچنین عرض تبریک انتصاب سمیع توران سرایی مدیر شعب استان و آرزوی توفیق برای جهانبخش بابایی در کسوت بازنشستگی با ارائه آماری از عملکرد خویش در سمت سرپرست بانک صادرات ایلام، کار در این خطه مرزی و در کنار همکاران خدوم و با صداقت را بسیار ارزشمند توصیف کرد.
وی قرار گرفتن استان بعنوان دروازه عتبات عالیات به کشور عراق را از دیگر محاسن و ویژه گی های این استان برشمرد و گفت اگر چه که بدلیل محرومیت و نبود امکانات مناسب در استان جذب منابع به سختی صورت می گیرد اما مدیریت شعب استان توانسته است آن قسمت از رسالت اجتماعی خویش را که همواره یکی از دغدغه های مهم مسئولان ارشد بانک بوده بخوبی به انجام برساند که آن نیز در قالب پرداخت تسهیلات مختلف از جمله مسکن روستایی ،ایثارگران و …. صورت گرفته است.
شایان ذکر است در ادامه این مراسم مرتضوی اسکویی مدیر امور شعب جنوب کشور ضمن اهداء حکم مسئولیت محمد رضا سمیع توران سرایی بعنوان مدیر شعب استان ایلام با اهداء لوح تقدیر و هدیه از زحمات جهانبخش بابایی مدیر اسبق شعب استان ایلام تقدیر و تشکر کرد./روابط‌عمومی بانک صادرات ایلام

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}