معاون استاندار ایلام: احزاب جایگاه ویژه‌ای در افزایش شور انتخاباتی دارند

ایلام - معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت: احزاب نقش مهمی در مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی دارند.

“محمدسبحان حسنی” روز سه شنبه در نشست و دیدار با جمعی از نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی فعال در استان با تاکید بر نقش احزاب در پویایی و تحرک جامعه در حوزه های مختلف، خاطرنشان کرد: احزاب سیاسی در هر حکومتی، در قالب چهارچوب همان حاکمیت فعالیت دارند و نقش خود را در راستای حرکت برای پیشبرد اهداف آن نظام ایفا می‌کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام نظام اسلامی این فرصت را برای احزاب مختلف در کشور فراهم کرده که در راستای توسعه و ترقی جامعه گام بردارند، یادآور شد: احزاب نقش مهمی در مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی دارند و انتظار می‌رود که در ایجاد شور انتخاباتی در چارچوب قانون نقش آفرین باشند.

حسنی با تاکید بر اینکه فضای بسیار خوبی در استان برای احزاب، گروه‌ها و جناح‌های سیاسی در استان وجود دارد، گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در هشتم تیرماه با تشکیل و فعالیت هیئت‌های اجرایی در استان فراهم شده است.

وی با اینکه همچنان که در انتخابات ۱۱ اسفند سال گذشته شاخص‌های مد نظر رهبر معظم انقلاب شامل سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت سرلوحه کار مجریان انتخابات بود در انتخابات هشتم تیر نیز بر همین منوال عمل می‌شود، افزود: ما مجری انتخابات هستیم و با مدیری که در جریان برگزاری انتخابات، تخلف کند، برخورد می‌شود و این امر موجب افزایش اعتماد مردم در امر برگزاری انتخابات خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام در ادامه با تاکید بر نقش رسانه‌ها در مشارکت حداکثری در انتخابات، ابراز کرد: رسانه باید مطالبه‌گری صحیح برای رفع مشکلات و نواقص داشته باشند،فلسفه رسانه انتقاد سازنده است که البته باید در چارچوب اخلاقی و قانونی باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با اشاره به ضرورت تبیین ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: نباید دچار غفلت شد و ارزش های دینی و اخلاقی به مرور زمان در جامعه کم رنگ شود، باید این ارزش‌ها را در جامعه تقویت کرد و احزاب و جریان‌های سیاسی نقش بسیار مهمی در این زمینه برعهده دارند.

حسنی با گرامیداشت یاد و نام شهید آیت الله رئیسی، اظهار کرد: تلاش‌ها، مردمداری، اخلاص شهید جمهور بعد از شهادت وی برای مردم بیشتر از گذشته آشکار و مشخص شد و باید گفت که هر کسی که از سر صداقت در عرصه خدمت به مردم فعالیت و تلاش کند، از او تجلیل می‌شود.

وی گفت: بازتاب حضور مردم ایران اسلامی در آیین تشییع و برگزاری مراسم‌های گرامیداشت یاد و نام شهید جمهور در کشورهای مختلف بازتاب گسترده‌ای داشت که نشان دهنده عظمت انقلاب اسلامی،اهداف و آرمان‌های امامین انقلاب و تحقق این آرمان‌ها در خارج از مرزهای کشور است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه این علاقه مردم دنیا به مسئولان جمهوری اسلامی حاکی از عظمت ایران اسلامی است، افزود: مسلمانان جهان می‌دانند که پرچم عزت و اقتدار جهان اسلام در دست کشور ایران اسلامی است.

حسنی با بیان اینکه عملیات “وعده صادق” نه تنها اقتدار ایران اسلامی بلکه اقتدار جهان اسلام بود، ابراز کرد: با اجرای این عملیات، همه مسلمانان احساس کردند که قدرتی در دنیا وجود دارد که به مسلمانان جهان عزت می‌بخشد و این افتخارات را باید خود ارزشمند بدانیم و نباید در گیر و دار فعالیت‌های سیاسی اقداماتی که عزت و اقتدار جمهوری اسلامی و مسلمان جهان نادیده گرفته شود.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه سال جاری برگزار می‌شود./ایرنا