معاون استاندار ایلام: اعضای شورا و شهرداران توان خود را بر ایجاد درآمد پایدار متمرکز کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرداران باید تمام توان و ظرفیت خود را در زمینه ایجاد درآمد پایدار برای شهرهای استان متمرکز کنند.         پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):شاپور پولادی در آستانه آغاز بکار پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفت و […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرداران باید تمام توان و ظرفیت خود را در زمینه ایجاد درآمد پایدار برای شهرهای استان متمرکز کنند.

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر
(pooyakhabar.ir):
شاپور پولادی در آستانه آغاز بکار پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهرداری های این استان منابع درآمدی پایدار ندارند و بیشتر درآمد آنها از محل عوارض های قانونی ساخت و ساز و صدور پروانه است، بنابراین اعضای شورای شهر و شهرداران در این دوره باید از همه ظرفیت های مغفول مانده قانونی برای کسب درآمد و ارتقای خدمات و عمران شهری بهره بگیرند.
وی با بیان اینکه حدود ۹۰ کد درآمدی برای شهرداری های کشور پیش بینی شده است که در بیشتر شهرهای استان ایلام تنها بین ۲۰ تا ۳۰ مورد این کدهای درآمدی فعال است، تاکید کرد: شهرداران باید تلاش کنند از ظرفیت تمامی کدهای درآمدی به منظور ایجاد درآمد پایدار برای شهرهای استان بهره بگیرند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: شهردار ایلام در دوره جدید باید علاوه بر داشتن تحصیلات مرتبط با امور شهری، تجارب مرتبط با مدیریت شهری و ارتباط کاری و شغلی با این زمینه ها داشته باشد.
پولادی افزود: کسی که به عنوان شهردار ایلام انتخاب می شود باید توانمندی تعامل و هماهنگی با اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت استان داشته باشد تا بتواند از تمامی ظرفیت ها برای حل مسائل و مشکلات شهر استفاده کند.
وی یادآور شد: شهرداری بر خلاف سایر دستگاه ها که تک تخصصی هستند فرابخشی است و شهردار باید نگاه همه جانبه فرهنگی، عمرانی، اجتماعی و زیست محیطی به شهر داشته باشد.
وی تاکید کرد: شهردار ایلام باید برنامه محور باشد و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای حل مشکلات شهر ایلام و توسعه و پیشرفت آن داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام در مورد انتخاب شهردار ایلام گفت: انتخاب شهردار از وظایف و اختیارات اعضای شوراهای شهر است و اولین دستور کار دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا پس از انتخاب هیات رئیسه تعیین تکلیف شهرداران و دهیاران است.
پولادی در خصوص انتخاب شهردار ایلام نیز اظهار کرد: هنوز انتخاب هیچ شخصی به عنوان شهردار ایلام قطعی نشده و تنها در حد گمانه زنی های رسانه ای است.
وی یادآور شد: فردا چهارشنبه اول شهریورماه همزمان با سراسر کشور فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ایلام آغاز می شود که در اولین نشست ابتدا هیات رئیسه سنی و سپس هیات رئیسه اصلی انتخاب می شوند.
در آستانه آغاز بکار فعالیت رسمی شورای اسلامی شهر ایلام، رسانه ها و کانال های خبری ایلام در خصوص شهردار آینده شهر ایلام گزینه های مختلفی را مطرح کرده اند که هیچکدام از آنها هنوز قطعی نشده است.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر جمعیت دارد که در ۲۵ شهر و بیش از ۶۰۰ روستا سکونت دارند.
تعداد اعضای شوراهای اسلامی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر هفت نفر بوده و در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر پنج نفر است بر این اساس از مجموع ۲۵ شهر استان ایلام، تنها شهر ایلام با جمعیت ۲۲۰ هزار نفری دارای هفت نفر عضو شورای اسلامی است و ۲۴ شهر دیگر استان هر کدام پنج عضو دارند./ایرنا

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}