معاون میراث فرهنگی استان ایلام: موزه‌های استان ایلام مرمت می‌شوند

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از مرمت موزه‌های استان ایلام جهت بازدیدهای نوروزی خبر داد.       رویا ارجمندی اظهار داشت: با توجه به فرسودگی قسمت‌هایی از ساختمان و موزه‌ها شامل موزه مردم شناسی قلعه والی، موزه فلاحتی و موزه باستان شناسی اقدامات مرمتی از جمله ترمیم […]

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از مرمت موزه‌های استان ایلام جهت بازدیدهای نوروزی خبر داد.

 

 

 

رویا ارجمندی اظهار داشت: با توجه به فرسودگی قسمت‌هایی از ساختمان و موزه‌ها شامل موزه مردم شناسی قلعه والی، موزه فلاحتی و موزه باستان شناسی اقدامات مرمتی از جمله ترمیم ایزوله سازی، اجرای بند کشی ، ترمیم اندود داخلی، ساماندهی فضای سبز ترمیم کنگره‌ها و … انجام خواهد شد.
او افزود: در استان ایلام سه موزه وجود دارد که همه روزه بخصوص ایام نوروز پذیرای گردشگران و علاقمندان است.
ارجمندی تصریح کرد : قلعه والی یکی از مهمترین آثار تاریخی ثبت شده استان ایلام است که مربوط به دوران قاجار است و مهمتر از همه اینکه این قلعه محل موزه مردم شناسی استان است که نمادی از فرهنگ و هنر استان است.
او بیان کرد: کاخ فلاحتی نیز یکی از بناهای تاریخی  و ثبت شده در مرکز استان است که با کاربری موزه تاریخ کشاورزی در حال فعالیت است.
ارجمندی عنوان کرد: موزه باستان شناسی واقع در شهرستان دره شهرکه در آن آثاری از پیش از تاریخ تا دوران اسلامی به نمایش گذاشته شده و به روی علاقمندان باز است./فارس

 

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}

 

×××

با تنها کانال خبری #هفته_نامه_ندای_زاگرس در تلگرام به روز باشید:

@nedayezagros

به اینستا گرام ندای زاگرس بپیوندید

https://instagram.com/_u/nedaye.zagros