معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی: لغو روادید سفر به روسیه شامل همه شهرهای این کشور است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: لغو روادید گردشگری سفر به روسیه جامع است و شامل همه شهرهای این کشور می شود.   مرتضی رحمانی موحد اظهار کرد: اینکه در برخی سایت ها گفته شده لغو روادید گردشگری تنها مربوط به سفر به شرق دور روسیه است و شامل مسکو و […]

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: لغو روادید گردشگری سفر به روسیه جامع است و شامل همه شهرهای این کشور می شود.

 

مرتضی رحمانی موحد اظهار کرد: اینکه در برخی سایت ها گفته شده لغو روادید گردشگری تنها مربوط به سفر به شرق دور روسیه است و شامل مسکو و شهرهای دیگر آن نمی شود، صحت ندارد.
وی افزود: توافقات لغو روادید روسیه برای گردشگران در سفر رئیس جمهوری به این کشور انجام شد بنابراین وقتی که صحبت از لغو روادید یک کشور می شود امکان تقسیم بندی وجود ندارد و تمامی مناطق آن کشور را شامل می شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: برای لغو روادید سفر به دیر کشورها به عنوان یکی از موضوعات مهم حوزه گردشگری همکاری و تعامل بسیار خوبی با وزارت امور خارجه داریم و این وزارتخانه تمامی امکانات و نیروی خود را در زمینه تحقق این موضوع بویژه در چهار سال گذشته بکار گرفته است.
رحمانی موحد یادآور شد: در بحث روادید سه سطح همکاری داریم که شامل لغو روادید، تسهیل ورود و لغو روادید در حوزه گردشگری است که بحث لغو روادید یک موضوع ۲ طرفه است و از طرف وزارت امور خارجه کشورمان این آمادگی برای لغو روادید یا کشورهای علاقمند وجود دارد.
وی اضافه کرد: در بحث تسهیل ورود نیز کارهای بزرگی انجام شده و صدور روادید فرودگاهی کشورمان از ۲ هفته به سه ماه افزایش یافته است و اتباع ۱۹۰ کشور دنیا در ۹ فرودگاه کشورمان امکان استفاده از این روادید را دارند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یک مکانیزم و راهکار جدید نیز در زمینه لغو روادید گردشگری داریم که شامل گردشگران می شود و کشور روسیه یکی از مدل های این راهکار جدید است.
رحمانی موحد افزود: کسانی که در قالب تورهای گردشگری سفر می کنند از دریافت روادید مستثنی هستند و می توانند به ۲ کشور ایران و روسیه سفر کنند که این کار باعث کاهش هزینه ها و افزایش سرعت تردد گردشگران می شود.
وی در خصوص لغو روادید با کشور عراق نیز یادآور شد: فرآیند روادید ۲ کشور ایران و عراق بسیار ساده و کوتاه است و در بخش های مختلف زائران، گردشگران و همچنین گردشگران سلامت مورد حمایت است البته نگاه دو طرف اینکه کمترین توقف را داشته باشند.
به گزارش ایرنا، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای افتتاح مرکز اطلاع رسانی، ساماندهی و خدمات گردشگری مرز بین المللی مهران روز سه شنبه به استان ایلام سفر کرد.
طرح ساماندهی گرشگران ورودی از پایانه های مرزی کشور مصوبه شورای عالی امنیت ملی است که مرز بین المللی مهران به عنوان پایلوت و اولین مرز برای ساماندهی گردشگران انتخاب شده است./خبرنگار ایرنا: معصومه امیدی

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}