موجی برای حماسه حضور در شامگاه جمعه

ایلام- در حالی که بسیاری در تحلیل‌ها و مطالب خود از کاهش حضور مردم در پای صندوق‌های رای در فضای مجازی خبر می‌دادند اما هم اکنون شاهد افزایش شمار مردم در شعب اخذ رای هستیم.

بیشتر شعب اخذ رای در ساعات اولیه صبح معمولا خلوت‌تر بود اما اکنون با خنک شدن هوا شاهد افزایش جمعیت در آنها هستیم.

در بررسی میدانی از شعب مختلف اخذ رای به خوبی می‌توان این موج جمعیت و ازدحام را شاهد بود زیرا در برخی از شعب اخذ رای تعداد افراد به حدی زیاد است که مردم مراجعه کننده سعی در یافتن شعبه خلوت‌تر دارند تا کمتر معطل بمانند.

مردم فهیم و آگاه استان ایلام از کُرد، لک، لُر و عرب امروز هشتم تیرماه در روستاها و شهرها با ادای تکلیف سیاسی خود، دین خویش را به نظام ادا کردند.

موج جمعیت هر لحظه در حال افزایش است و این نشان از افزایش مشارکت مردم دارد.

امروز هشتم تیرماه مردم فصل جدیدی در تاریخ انقلاب برای ثبت حماسه حضور گشودند تا عزت و سربلندی را برای کشور به ارمغان بیاورند.

مردم ایلام با حضور پر شور در انتخابات به همه جهان نشان دادند که تا پای جان برای این کشور و آبادانی آن در صحنه حضور دارند.

یک روز در کارزار نبرد و جنگ و دفاع مقدس، یک روز در عرصه سازندگی و آبادانی و امروز در عرصه انتخابات.

بر اساس گزارش‌های رسیده از خبرنگاران ایرنا از شهرستان‌های مختلف استان، حضور مردم به ویژه بانوان و جوانان در شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سطح ۶۳۳ شعبه اخذ رأی شامل ۱۸۷ شعبه سیار و ۴۴۶ شعبه ثابت در هشتم تیرماه همزمان با سراسر کشور در استان ایلام برگزار می‌شود.

۳۴۴ شعبه در مناطق شهری و ۲۸۹ شعبه در مناطق روستایی امروز میزبان حضور باشکوه مردم استان در پای صندوق‌های رأی است و در هر فرمانداری و بخشداری مستقل سطح استان یک هیات اجرایی شامل ۱۳ نفر تشکیل شده است.

در استان ایلام ۳۰ هیات اجرایی در ۳۰ حوزه انتخابیه وظیفه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در سطح شهرها و بخش‌های مستقل استان شامل (۱۲ شهرستان و ۱۸ بخش) بر عهده دارند./ایرنا