نماینده ولی فقیه در مازندران: دولت آیت‌الله رئیسی شایسته تمجید است

ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران در مراسم دیدار رئیس‌جمهور با مردم مازندران در مصلای امام خمینی(ره) ساری با قدردانی از مردم برای استقبال پرشور از رئیس دولت سیزدهم گفت: دولت آیت‌الله رئیسی به تعبیر رهبر معظم انقلاب علاوه بر تشکر شایسته تمجید است.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی روز پنجشنبه اظهار کرد: از دولت مردمی برای انجام فعالیت جهادی تشکر می‌کنیم و از حضور رئیس جمهور در این استان سپاسگزاریم.

وی با اشاره به احیای حدود ۹ هزار واحد تولیدی راکد در کشور و ۳۹۵ واحد تولیدی در مازندران با سیاست‌های دولت سیزدهم گفت: دغدغه رئیس‌جمهور برای احیای واحدهای تولیدی راکد قابل تحسین است.

امام جمعه ساری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: مازندران فرصت‌های زیادی دارد، اما چالش‌هایی هم در این استان داریم. گردشگری، طبیعت زیبا، کشاورزی، صنعت، محیط زیست، دامپروری، شیلات و مهم‌تر از همه منابع انسانی و جوانان نخبه این سرزمین ظرفیت‌های خوب مازندران است.

آیت‌الله لائینی گفت: همت رئیس‌جمهور در مبارزه با فساد، زمین‌خواری، تجاوز به منابع ملی و طبیعی که با دستور تشکیل کمیته ویژه برای بررسی و رسیدگی به این موضوع شدت گرفت، شایسته تحسین است و صمیمانه از ایشان تشکر می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است./ایرنا