هزینه برق مصرفی را کاهش دهید/ هوای حال ایلام را داشته باشید

اختصاصی پویاخبر/محمدرضایی:دولت به علت وجود  معظل گرد و خاک و ریز گرد ها با کاهش هزینه مصرف برق خانگی امکان استفاده از کولر گازی را برای مردم محروم و مرزنشین استان ایلام فراهم نماید.   یکی از امتیازات محل زیست انسانها ، دسترسی به  هوای پاک و طبیعی است هر کمبودی وجود داشته باشد شاید […]

اختصاصی پویاخبر/محمدرضایی:
دولت به علت وجود  معظل گرد و خاک و ریز گرد ها با کاهش هزینه مصرف برق خانگی امکان استفاده از کولر گازی را برای مردم محروم و مرزنشین استان ایلام فراهم نماید.

 

یکی از امتیازات محل زیست انسانها ، دسترسی به  هوای پاک و طبیعی است هر کمبودی وجود داشته باشد شاید قابل تحمل باشد مانند نبودن جاده های مناسب برای یک منطقه، نبود اشتغال و حتی مهاجرت اما  آلودگی هوا که منجر به انواع مریضی می شود و نفس کشیدن را برای افراد یک منطقه مختل مینماید قابل تحمل نخواهند بود و میبایست بصورت ویژه با آن مقابله شود و خدمات ویژه ای نیز ارائه گردد و نسبت به سرنوشت مردم بی تفاوت نبود.
 استانهای غرب کشور و بخصوص استان ایلام که در طول تاریخ از همه مشکلات و محرومیت ها رنج برده و قرنهاست که مورد بی مهری قرار گرفته و مردم برای در آمدی در حد زنده ماندن کارهای طاقت فرسایی را انجام می دهند.
علی رغم این معظلات بیش از یک دهه است که وجود ریز گرد ها و گرد و خاک غلیظ از کشورهای  عربی به سمت این استان ، زندگی مردم  محروم استان ایلام را به چالش کشیده و نفس راحت را هم از مردم گرفته است تاکنون توسط کشور خودمان و کشور های عربی که کانون اصلی  ریز گرد ها و گرد خاک هستند اقدام خاصی صورت نگرفته حتی در مورد توزیع رایگان ماسک و شیر برای نجات مردم نیز اقدامی نشده است .
در هنگام وجود ریز گرد ها امکان استفاده از کولر های آبی نیز وجود ندارد و کسی تا بحال برای آن چاره اندیشی نکرده است .
تغییرات جوی در استان ایلام در سالهای گذشته دما را به  هوای گرم تبدیل کرده است که دمای تا ۴۵ درجه را شاهد بوده ایم که سبب شده کولر آبی دیگر جوابگو نباشد  و وجود ریز گرد ها که مهمان ناخوانده این استان هستند باعث شده که مردم بخصوص در زمان وجود ریز گردها نتوانند حتی از کولر آبی هم استفاده کنند چون کولر آبی گرد خاک را به داخل منازل هدایت  می کند و خطرات را افزایش و تنفس را مسدود می نماید که میطلبد شورای سلامت استان این مقوله را بعلت آنکه سلامت مردم را تهدید مینماید مورد بررسی قرار دهند.
برای سلامـت مردم و خطـر وجود ریـز گـردها در استان ایلام  می طلـب که دولـت هزینه برق مصرفی خانگی مردم را کاهش دهد و مانند سایر مناطق گرمسیری در تابستان محاسبه نمایند .
 یکی از خواسته ها و مطالبات مردم استان ایلام و بخصوص شهر ایلام و شهرستانهای  آبدانان ، ایوان ، سیروان ، چرداول ، بدره  و دره شهر این است که به علت گرمی هوا و عدم امکان استفاده از کولر آبی بعلت ریز گرد ها و آلودگی مداوم هوا  دولت هزینه برق مصرفی این شهر ها را مانند مناطق گرمسیری محاسبه نمایند و کاهش دهد تا مردم محروم این مناطق کمتر  دچار آسیب مالی و جانی شوند.
 در اینجا از جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم و رئیس محترم سازمان محیط زیست کشور و نمایندگان محترم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی  و وزیر محترم نیرو  و استاندار محترم جناب آقای مروارید تقاضا داریم  تا با پی گیری خود نسبت به کاهش هزینه برق مصرفی خانگی مردم  همانند سایر مناطق گرمسیری در تابستان اقدام  فرمایید تا مردم ما کمتر دچار مشکل و صدمه جانی شوند و انگیزه بیشتری برای مقاومت در این مناطق محروم  و مرزی و مقابله با ریزگرد ها داشته باشند دولت محترم اگر امکان حل مشکلات ورود ریزگردها به کشور و استان ایلام  که کانون اصلی ورودی آن به کشور می باشد را ندارند با کاهش تعرفه برق مصرفی استان ایلام زمینه استفاده از کولر گازی را برای این مردم محروم بوجود آورند چون کولر آبی در شهر ایلام هنگام وجود ریزگردها خود خطر بیماری را افزایش می دهندو سلامتی مردم را بیشتر به خطر می اندازد. مردم استان ایلام در انتظار اقدام نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی و مدیران استان و کشور هستند.

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}