ورود پلیس برای متفرق کردن دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه ژنو

تهران- در ادامه اعتراضات در سراسر جهان علیه جنگ رژیم صهیونیستی در غزه، پلیس سوئیس بامداد امروز سه شنبه برای متفرق کردن دانشجویان حامی فلسطین که برای مدت یک هفته در دانشگاه ژنو تحصن کرده بودند، مداخله کرد.

به گزارش ایرنا، تارنمای سوئیس اینفو نوشت: پلیس اقدام به متفرق کردن ۵۰ دانشجوی معترضی کرد که تمایلی به ترک محل نداشتند.
این رسانه به نقل از خبرنگار خبرگزاری سوئیس نوشت: حدود ۲۰ نفر از ماموران پلیس حدود ساعت ۵ صبح به وقت محلی با یونیفورم و لباس شخصی وارد ساختمان «یونی میل» (UniMail) دانشگاه ژنو شدند و با بررسی هویت دانشجویان اقدام به تخلیه آنها از محل کردند.

دانشگاه ژنو به دنبال شکست مذاکرات مدیران دانشگاه با دانشجویان معترض، روز دوشنبه اعلام کرد که به دنبال رسیدگی به شکایت های جنایی علیه دانشجویان معترض است.

دانشجویان این دانشگاه از مدیران خود خواسته اند از آتش بس فوری در غزه حمایت کرده و همکاری با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی رژیم صهیونیستی را متوقف کنند.
اعتراضات دانشجویی در دانشگاه ژنو با اعتراضات اخیر در آمریکا و اروپا در هفته های اخیر شدت گرفته است و معترضان خواستار توقف کشتار درغزه و قطع ارتباط با رژیم اسرائیل هستند.
جنبش حامی فلسطین در اروپا از دانشجویان آمریکایی که در هفته های اخیر دانشگاه ها را به محل اعتراض به سیاست های رئیس جمهوری آمریکا در قبال جنگ غزه و همدستی با رژیم صهیونیستی تبدیل کرده اند، الگو گرفته اند./ایرنا