مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری:

پارسال پروانه برای ۹۴ هزار واحد در بافت فرسوده صادر شد

تهران- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: میزان صدور پروانه در بافت های فرسوده شهری برای سال ۱۴۰۲ که ثبت همگی آنها تا پایان خردادماه سال جاری ادامه دارد هم اکنون به بیش از ۹۴ هزار واحد رسیده است و این عدد بالاترین عدد در تاریخ نوسازی ایران به شمار می‌رود.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «محمد آیینی» افزود: به گواه آمار، رکورد میزان صدور پروانه در بافت‌های فرسوده شهری برای سال ۱۴۰۲ که ثبت همگی آنها تا پایان خردادماه سال جاری ادامه دارد، هم اکنون به بیش از ۹۴ هزار واحد رسیده است و این عدد بالاترین عدد در تاریخ نوسازی ایران به شمار می‌رود.

 

معاون وزیر راه شهرسازی یادآور شد: بالاترین عددی که تاکنون به ثبت رسیده، مربوط به سال ۱۳۹۰ با عدد ۸۹ هزار و ۶۸۳ واحد مسکونی بوده است.

 

این مقام مسئول ادامه‌داد: پیش بینی می‌شود تا رقم صدور پروانه در سال ۱۴۰۲ در بافت‌های فرسوده افزایش یابد، زیرا برخی از شهرها میزان نوسازی را وارد نکرده اند و تا پایان خردادماه به همه شهرها فرصت داده ایم تا میزان پروانه صادر شده در سال گذشته را وارد کنند تا با ثبت همه پروانه ها به عدد واقعی صدور پروانه برای بافت‌ها دست یابیم.

 

به گزارش ایرنا، در دولت سیزدهم رکورد ۳۰ ساله نوسازی مسکن در بافت فرسوده شکسته شد، به‌طوری‌که در نخستین جلسه قرارگاه مسکن که با حضور «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، آمار صدور پروانه ساخت ۱۲۳ هزار واحد بود، اما اکنون این آمار از مرز ۲۸۲ هزار واحد عبور کرده است./ایرنا