پرویز کولانی؛ فرماندار چرداول: خبرنگاران سرمایه های اجتماعی کشور هستند و باید با تحلیل عاقلانه و منطقی مسائل جامعه را رصد کنند

فرماندار چرداول گفت: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان برای انعکاس مسایل و مشکلات جامعه هستند و در تقویت روحیه وحدت و نشاط اجتماعی نقش تعیین کننده ای دارند.   فرماندار چرداول گفت: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان برای انعکاس مسایل و مشکلات جامعه هستند و در تقویت روحیه وحدت و نشاط اجتماعی نقش […]

فرماندار چرداول گفت: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان برای انعکاس مسایل و مشکلات جامعه هستند و در تقویت روحیه وحدت و نشاط اجتماعی نقش تعیین کننده ای دارند.

 

فرماندار چرداول گفت: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان برای انعکاس مسایل و مشکلات جامعه هستند و در تقویت روحیه وحدت و نشاط اجتماعی نقش تعیین کننده ای دارند.
پرویز کولانی با تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار به اهالی رسانه و مطبوعات اظهار کرد: رسانه ها و خبرنگاران در دولت تدبیر و امید به جایگاه اصلی خود رسیدند و ارتقای جایگاه آنان بصورت جدی و ملموس مورد تاکید، توجه و دقت مسئولان قرار گرفت.
وی افزود: خبرنگاران بازوی توانمند دولت و حکومت در انعکاس خدمات رسانی به مردم هستند و با نقد منصفانه و دلسوزانه و بازتاب نارسایی ها در تمام حوزه ها در حل مشکلات می توانند تاثیر بسزایی داشته باشند.
فرماندار چرداول به نقش و جایگاه ارزشمند خبرنگاران و اصحاب رسانه اشاره کرد و یادآور شد: اصحاب رسانه با مهندسی افکار عمومی و نشان دادن فضای شعف و امید و انعکاس واقعی اخبار گامی مهم در ایجاد همدلی و وحدت بر می دارند و با نقد همراه با انصاف و اعتدال و پرهیز از افراط عامل توسعه و رشد همه جانبه کشور می شوند.
کولانی تاکید کرد: خبرنگاران سرمایه های اجتماعی کشور هستند و باید با تحلیل عاقلانه و منطقی مسائل جامعه را رصد کنند و اخبار را بصورت واقعی و شفاف همراه با صداقت، انصاف و تحلیل درست به مردم منعکس کنند و قضاوت واقعی و درست را به خود مردم بسپارند.
وی افزود: اصحاب رسانه با ارائه صحیح وضعیت جامعه و انتشار و تحلیل یک واقعه و خبر باعث ایجاد حرکت اجتماعی تاثیرگذار می شوند و اگر یک خبر غیر واقعی داشته باشد اثر منفی آن خبر در سطح جامعه قابل لمس و باعث بروز معضلات اجتماعی می شوند.
فرماندار چرداول بر تیزبینی و حس کنکاش گری خبرنگار تاکید کرد و گفت: جستجوی خبر کار اصلی یک خبرنگار است و باید بدور از جناح بازی ها، حب و بغض شخصی و با داشتن صداقت در بیان و رعایت حفظ مصالح نظام مشکلات را در راستای رفع آن انعکاس دهند و با اطلاع رسانی بموقع و به روز وقایع گامی مهم در توسعه کشور بر دارند.
کولانی نقش رسانه ها را در اطلاع رسانی خدمات بزرگ نظام و دولت حائز اهمیت دانست و یادآور شد: قرار گرفتن خدمات و فعالیت های نظام و دولت در گرو انعکاس دقیق آن رویداد توسط خبرنگاران است.
وی ادامه داد: با توجه به حدیث شریف پیامبر اکرم که فرمودند، حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامتگری نترس، خبرنگاران نیز باید دارای روحیات حق محوری، حق طلبی، حق گویی و واقعیت گویی باشند./ایرنا

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}