پس از گذشت ۴ سال/ مدیرعامل ورشکسته به همت ستاد دیه آزاد شد

پس از گذشت ۴ سال از روند رسیدگی به پرونده‌های مفتوح یک مدیرعامل ورشکسته، خیرین استان البرز با اهدای باقیمانده مبلغ بدهی این محبوس موجبات آزادی وی را فراهم آوردند.   «حسین» که پیش از گرفتاری اقتصادی و قبل از آن که ناخواسته روانه زندان شود، به عنوان یک کارآفرین شرایط شغلی مناسبی را برای […]

پس از گذشت ۴ سال از روند رسیدگی به پرونده‌های مفتوح یک مدیرعامل ورشکسته، خیرین استان البرز با اهدای باقیمانده مبلغ بدهی این محبوس موجبات آزادی وی را فراهم آوردند.

 

«حسین» که پیش از گرفتاری اقتصادی و قبل از آن که ناخواسته روانه زندان شود، به عنوان یک کارآفرین شرایط شغلی مناسبی را برای جمعی از جوانان بیکار دوست و آشنا فراهم کرده بود، در پی سرقت شبانه‌ای از انبار شرکت صنعتی‌اش، با طرح دعوی در یک روند چند ماهه به دلیل بدهی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی روانه ندامتگاه کرج شد.
این مددجوی آزاد شده که کارشناس ارشد بازرگانی است در شرایطی که شرکت او در جریان فعالیت بود، به تعداد ۳۷ نفر حق بیمه از جانب شرکت پرداخت می‌کرد که جالب است تمامی کارمندان هم متاهل و نان‌آور خانه‌ بودند.
طبق گفته این تاجر کرجی که با همکاری شکات خصوصی و همیاری نیکوکاران نیک‌اندیش استان البرز طعم آزادی را چشیده است، بواسطه سرقتی که در سال ۹۱ از دفتر انبار شرکت او که محل نگهداری قطعات کوچک اما با ارزش صنعتی بوده با یک بدهی سنگین علی‌رغم وجود نگهبان و دوربین مداربسته در انبار محل وقوع سرقت در شرایطی که تمامی کالاهای انبار و به نوعی همه اعتبار مالی شخص مدیرعامل در شبی به غارت رفته بود با حکم قاضی پرونده روانه زندان می‌شود.
این محکوم تا پیش از حبس حدود شش ماه نیز سعی داشت به طور مخفیانه زندگی کند تا بواسطه بدهی بالا زندانی نشود که به دلیل بالا بودن شکات در نهایت با حکم جلب راهی حبس می شود.
این مددجو با توجه به شرایط خاص پرونده و سابقه تجارت، پس از احراز واقعی عدم توانایی مالی و انجام تحقیقات دقیق مددکاران و استعلام محققان ستاد دیه با کمی تاخیر حایز دریافت کمک شمرده شد و در نهایت با دریافت وام بدون بهره ستاد دیه از زندان آزاد شد./ایسنا

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}