پیام تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان به پزشکیان

تهران_ پادشاه و ولیعهد عربستان در پیام های جداگانه پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفتند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه سبق، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در پیامی به مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: پیروزی شما در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک و تهنیت می‌گوییم و برای شما بهترین‌آرزوها برای موفقیت را داریم. ما خواهان تداوم گسترش روابط میان دو کشور ‌و ملت برادر ایران و عربستان و همچنین تداوم هماهنگی و مشورت در راستای تقویت صلح و امنیت منطقه ای و بین‌المللی هستیم.

پادشاه عربستان برای مسعود پزشکیان آرزوی صحت و سلامتی و برای جمهوری اسلامی ایران آرزوی پیشرفت و شکوفایی روزافزون کرد.

همچنین محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در پیامی به مسعود پزشکیان، پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

وی در این پیام برای رئیس جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت و برای جمهوری اسلامی ایران آرزوی پیشرفت و شکوفایی بیشتر کرد.

ولیعهد سعودی تاکید کرد که عربستان خواهان گسترش و تعمیق روابط میان دو کشور و ملت است؛ روابطی که در راستای خدمت به منافع مشترک است.

مسعود پزشکیان با کسب اکثریت آرا در دومین مرحله چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران نتایج نهایی شمارش چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

مجموع آرای اخذ شده در کل شعب داخل و خارج از کشور ۳۰ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۵۷ است که بر این اساس، تعداد آرای مسعود پزشکیان ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ و ‏تعدادی آرای سعید جلیلی ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ است./ایرنا