فرمانده پدافندهوایی ارتش:

پیشرفت‌های پدافند هوایی ایران شتابنده و جهشی است

تبریز- فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیشرفت ها و توسعه این نیروی تخصصی در سال های گذشته بسیار شتابنده و جهشی بوده است.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد روز یکشنبه در بازدید از منطقه پدافند هوایی شمال غرب کشور، اظهار کرد: نیروی پدافند هوایی ارتش در حوزه‌های تخصصی به ویژه در زمینه تولید و ساخت انواع پهپادها و رادارها دستاوردهای بسیار مهم و گران سنگی داشته که برای دوستان مایه مباهات و برای دشمنان باعث نگرانی است.

وی با بیان اینکه پدافند هوایی در پیشانی دفاعی کشور قرار دارد، یادآور شد: این نیروی الهی با دارا بودن انواع سامانه های پدافندی قابلیت واکنش به موقع و لحظه ای در برابر هرگونه تهدیدات احتمالی را دارد.

امیر صباحی فرد لازمه برقراری امنیت را برخورداری از نیروی انسانی آموزش‌ دیده دانست و ادامه داد: اقتدار و بالندگی هر سازمانی به نحوه آموزش های آن سازمان وابسته است، بنابراین همه فرماندهان باید در کنار انجام وظایف محوله، نگرش به آموزش را به‌ عنوان اولویت اول خود قرار دهند، چون این موضوع موجب موفقیت ما در عرصه اجرای مأموریت ها است.

وی با اشاره به اینکه پدافند هوایی از نیروهای موفق و گمنام در سطح نیروهای مسلح تشکیل شده است، افزود: پدافند هوایی جلوه ای از قدرتمندی ایران اسلامی است که توانسته است در سایه خودباوری و اعتماد به نفس به پیشرفت های مهم دست پیدا کند که امروز ایران و ایرانی به آن افتخار می کنند.

امیر صباحی فرد نقش خانواده در ارتش و حفظ و ارتقای توان رزمی نیروها را بسیار مهم و محوری برشمرد و گفت: موفقیت‌های نیروهای مسلح در عرصه‌های مختلف، مرهون خانواده‌های این عزیزان است که با همراهی و همدلی همیشگی خود، موجب درخشش روزافزون ارتش در عرصه‌های مختلف می‌شوند.

به گزارش ایرنا، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز / یکشنبه/ با حضور در منطقه شمال غرب کشور، ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف گروه پدافند هوایی شهید سیدنجیب، سایت‌ها و مواضع راداری و موشکی ارومیه، میزان آمادگی رزمی و توان عملیاتی این یگان ها را مورد ارزیابی قرار داد.

پدافند هوایی مستقر در تبریز منطقه شمال غرب کشور شامل استان های آذربایجان شرقی و غربی را مدیریت می کند./ایرنا