چند سطری برای برادرم مالک رحمتی *هادی طحان نظیف

تهران- سخنگوی شورای نگهبان در رثای مالک رحمتی استاندار فقید آذربایجان شرقی که در حادثه بالگرد به درجه رفیع شهادت رسید، یادداشتی منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان یادداشتی در رثای مالک رحمتی استاندار فقید آذربایجان شرقی که همراه با آیت‌الله رئیسی، رییس‌جمهور کشورمان به شهادت رسید، با عنوان “چند سطری برای برادرم مالک رحمتی” منتشر کرد که به این شرح است:
اگر به مشهد می‌رفتم و از سر تراکم کارها و مشغله به او اطلاع نمی‌دادم، وقتی می‌فهمید با همان شوخ‌طبعی‌اش گلایه می‌کرد. برای همین وقتی خرداد پارسال، در چنین روزهایی توفیق سفر مشهد دست داد، خودم به دفترش در آستان قدس رفتم. گپ و گفتی صمیمانه، گویی همین دیروز بود. از من می‌پرسید به تهران بیاید برای قبول مسؤولیتی دیگر یا همان جا در آستان قدس رضوی همچنان برای خدمت به امام رضا علیه‌السلام و زائرانش بماند؟ در سرش جدالی بود بین دلتنگی فراق امام و عمل به وظیفه. با این حال خود را سرباز نظام می‌دانست و من احساس کردم تصمیمش را گرفته؛ چراکه همیشه می‌دانستم مهم‌ترین معیارش عمل به وظیفه است.
از دوره دانشجویی او را می‌شناسم. متدین، متخلق، صمیمی، انقلابی، تکلیف‌مدار و البته مدیر. یک مدیر درجه یک! با این حال در سال‌های اخیر نامش در ذهنم با دلسوزی برای مردم و تلاش برای حل مشکلات کشور گره خورده بود؛ برای خدمت در هر جایی که مشغول می‌شد، سر از پا نمی‌شناخت. برای حل مساله مکرر تماس می‌گرفت، پیام می‌داد، جلسه می‌گذاشت و تا کار به سرانجام نمی‌رسید از پا نمی‌نشست.
از پیگیری لایحه منطقه آزاد سرخس که معتقد بود، منافع زیادی برای کشور و مردم خراسان دارد تا پیگیری افزودن صندوق‌های اخذ رای برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در شهر تبریز. همه جا پای کار بود، پای کار نظام و مردم و چه سرنوشت غبطه‌برانگیزی که نهایتاً در حال خدمت به دیدار پروردگارش رفت.
این عزیزان به همه ما نشان دادند چه انسان زیباست، آنگاه که جان عزیزش را برای آرمانش فدا کند و چه هنری بالاتر از این برای انقلاب اسلامی که مهد تربیت چنین انسان‌هایی است.
پ.ن ۱: آخرین دیدارمان روز عید فطر بود. بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب و آخرین صحبت تلفنی‌مان یکی دو روز قبل از برگزاری مرحله دوم انتخابات.
پ.ن ۲: در روزهای اخیر که توفیق شد تا در منزل ایشان و وزیر خارجه فقیدمان حضور پیدا کردم و از نزدیک با خانواده آنها به گفتگو نشستم، آنها را مانند این عزیزان، محکم و استوار به آرمان‌های انقلاب دیدم و این مسؤولیت امثال حقیر را مضاعف می‌کند.
به گزارش ایرنا، یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، آیت‌الله رئیسی، رییس جمهور به آذربایجان شرقی برای حضور در مراسم افتتاح سد مرزی قیزقلعه‌سی همراه با همتای آذربایجانی خود به شمال این استان در نزدیکی مرز همسایه شمال غربی کشورمان سفر کرده بود که در بازگشت به تبریز، بالگرد حامل رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی، تیم محافظت و خدمه پرواز دچار سانحه شد و سقوط کرد. در اثر این سانحه، همه مسافران این پرواز به شهادت رسیدند و آخرین برگ از سفرهای استانی آیت الله رئیسی، با شهادت وی در راه خدمت به وطن رقم خورد./ایرنا
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاخبر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_نگاه_اقتصاد
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ندای_زاگرس
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ماناسپهر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاروز
#گروه_رسانه_ای_ندای_زاگرس
#گروه_رسانه_ای_ پویاخبر
#آیت_الله_سید_ابراهیم_رئیسی
#حجت_الاسلام_آل_هاشم_ولی‌فقیه_و_امام_جمعه_تبریز
#حسین_امیرعبداللهیان_وزیر_امور_خارجه
#مالک_رحمتی_استاندار_آذربایجان_شرقی
#سردار_سید_مهدی_موسوی_فرمانده_یگان_حفاظت_رئیس_جمهور