کولانی؛ فرماندار چرداول خبر داد: اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی و سرمایه ای به شهرستان چرداول در سال ۹۵

فرماندار چرداول از اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی و سرمایه ای به این شهرستان در سال ۹۵ خبر داد و گفت: دولت تدبیر و امید برای شکوفایی و توسعه همه جانبه این شهرستان عزم جدی دارد.   پرویز کولانی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین اولویت بندی توزیع اعتبارها در این شهرستان […]

فرماندار چرداول از اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی و سرمایه ای به این شهرستان در سال ۹۵ خبر داد و گفت: دولت تدبیر و امید برای شکوفایی و توسعه همه جانبه این شهرستان عزم جدی دارد.

 

پرویز کولانی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین اولویت بندی توزیع اعتبارها در این شهرستان را در بخش کشاورزی، ورزش و کمک به استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی است.
وی افزود: اقتصاد کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو رشد کشاورزی است به همین منظور در اعتبارات امسال در راستای احیای این بخش، کلنگ زنی و تکمیل ایستگاه های پمپاژ و ترمیم کانال های انتقال آب بیش از ۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
کولانی اولویت دیگر اختصاص اعتبار را حوزه ورزش و جوانان برشمرد و یادآور شد: ورزش در این شهرستان محروم ترین جایگاه را دارد لذا برای تکمیل، تجهیز و تعمیر اماکن ورزشی و کلنگ زنی طرح های جدید ۲۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که در طول انقلاب اسلامی بی سابقه است.
وی حمایت از صنعت و احیای صنایع تولیدی کوچک را دیگر اولویت دولت در این شهرستان دانست و تاکید کرد: سه شهرک صنعتی در چرداول وجود دارد که چهار واحد تولیدی بزرگ در این شهرک ها تا پایان سال به بهره برداری می رسند.
به گفته وی، برای رونق این بخش و رفع مشکلات و موانع پیش روی تولید بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده و امیدواریم با فعالیت واحدهای تولیدی جدید، گامی در راستای رفع مشکل بیکاری جوانان جویای کار این شهرستان برداریم.
وی توسعه عمران شهری و روستایی و تکمیل طرح های نیمه تمام را از دیگر اولویت های اختصاص اعتبار در سال جاری دانست و گفت: برخی از مشکلات و نیازمندی های مناطقی همچون زردلان و زاگرس با اعتبارهای شهرستانی حل نمی شود و نیازمند اعتبار ملی است.
کولانی خواستار تلاش مجمع نمایندگان استان برای جذب اعتبارات ملی برای حل مشکلات این مناطق شد و اضافه کرد: برخی دیگر از محرومیت ها بخاطر سوء مدیریت های گذشته ایجاد شده که تلاش می کنیم با برنامه ریزی های مدون و واقعی و اولویت بندی نیازمندی ها، زمینه رفع محرومیت ها و مشکلات را فراهم کنیم.
فرماندار چرداول سپس در خصوص عملکرد دولت و نقش رسانه ها در انعکاس این فعالیت ها افزود: خبرنگار زبان نافذ و چشم بصیر هر جامعه ای است و سخنی که از زبان خبرنگار بعنوان امانتدار بیان می شود جامعه بزرگی را در بر می گیرد پس باید اطلاع رسانی با دقت و ظرافت خاص انجام شود.
وی اظهار کرد: رفتار و حرکت خبرنگار ممکن است یک حق الناس عمومی را در بر گیرد پس خبرنگاران و اهالی مطبوعات با توجه به اینکه بنیان جامعه نیاز به وحدت دارد علیرغم وجود تضارب آرا و سلایق مختلف، اشاعه دهنده همدلی و وحدت در جامعه باشند.
کولانی واقعیت گویی را شاخصه اصلی رسانه ها دانست و یادآور شد: خبرنگاران دنبال واقعیت های جامعه هستند تا افکار عمومی را با آنها آشنا کنند.
فرماندار چرداول به نقش و تعامل دولت تدبیر با رسانه ها و خبرنگاران در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: ویژگی مهم این دولت مردمی بودن و شفافیت در پاسخگویی به عنوان یک شاخصه عینی است و چون خدمات دولت واقعی و برای اقشار مختلف ملموس است از این ارتباط هراسی ندارد.
کولانی خبرنگاران را کمک رسان و یاور مجموعه دولت در مسیر خدمت به جامعه دانست و خواستار رعایت انصاف در بیان واقعیت ها از سوی خبرنگاران و انتقاد منصفانه و پرهیز رسانه ها از تخریب شد.
شهرستان ۶۷ هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد، این شهرستان بیش از ۱۴۲ روستا (یک پنجم روستاهای استان)، چهار بخش مرکزی، هلیلان، شباب و زاگرس و پنج شهر است و بعد از ایلام دومین شهرستان پر جمعیت استان ایلام محسوب می شود./ایرنا

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}