۱۴۰۳/۰۳/۰۳ تاریخ ماندگار در حافظه ملت ایران

مشهد- سوم خرداد ۱۴۰۳ (۱۴۰۳/۰۳/۰۳) مردم ایران با خلق حماسه حضور میلیونی و کم نظیر رییس جمهور را در مشهد مقدس و جوار مضجع نورانی امام مهربانی‌ها حضرت رضا (ع) به خاک سپردند که زندگی‌اش در مسیر خدمت به مردم به شهادت ختم شد و این تاریخ برای همیشه در اذهان ملت ماندگار شد.
به گزارش ایرنا، سی‌ام اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر تلخی به سراسر جهان مخابره شد، سقوط بالگرد حامل رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه، پروازی که مسافرانش یکسره آسمانی شده و از دنیای فانی رهسپار جهان سرمدی شدند.
در این حادثه غمبار روح خادم خستگی ناپذیر ملت نیز به آستان حضرت دوست پرکشید و ملتی به سوگ سید شهدای خدمت و هفت همراهش نشست.
کاروان شهدا در چند روز اخیر، مهمان مردم قدرشناس تبریز، قم، تهران و بیرجند بود و این روزهای پر از درد و داغ، سراسر به وداع مردم این سرزمین با خادم الرضا (ع) رییس جمهور محبوبشان گذشت.
ایستگاه پایانی کاروان شهدا و جمهور شهید، سرزمین آفتاب و دیار ضامن آهو بود، مردمان این خطه در سومین روز از سومین ماه بهار با حضور میلیونی در مراسم تشییع و تدفین شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی حماسه آفریند و آمدند تا پاس بدارند خدمات شایسته رییس جمهور مردمی را.
آخرین منزل واپسین سفر رییس جمهور مردمی، مشهدالرضا(ع) بود که در روز سوم خرداد، خیل جمعیت سوگوار در میان موجی از غم و اندوه، سید محرومان را تا آرامگاه ابدی مشایعت کرده و همراه با خودرو حامل پیکر شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، گام به گام خود را به مضجع شریف رضوی رساندند تا رییس جمهورشان را در جوار سلطان خراسان به خاک بسپارند.
سرزمین خراسان در عصر پنجشنبه، سوم خرداد، یکی از غم انگیزترین غروب های خود را تجربه کرد، زمانی که پیکر خادم ملت و مجاهد خستگی ناپذیر ایران زمین در زیر پای ولی نعمتش، علی بن موسی الرضا (ع) آرام گرفت و خیل عاشقانش ماندند و اندوه فراق یار.
به گزارش ایرنا، آیت الله رئیسی اواخر سال ۱۳۹۴ در پی رحلت آیت الله عباس واعظ طبسی که از سوی امام خمینی (ره) در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شده بود جانشین وی شد که این جانشینی تا ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۷ به طول انجامید.
وی با محوریت منشور هفتگانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکم انتصاب تولیت، اقدام های موثری در راستای خدمت موثر به حرم نورانی حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) و زائران این بارگاه قدسی در پایتخت معنوی ایران اسلامی انجام داد.
ایجاد معاونت امداد مستضعفان، کاهش شرکت های زیان‌ده اقتصادی، ایجاد زائرشهر و زائرسرا، توسعه مفهوم خدمت و افزایش خادمان رضوی، راه‌اندازی شهرک علم و فناوری، توانمندسازی محرومان و توسعه فعالیت‌های فرهنگی از جمله اقدامات موثر آیت الله رئیسی در دوره تولیت آستان قدس رضوی بود.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، استاندار آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ۳۰ اردیبهشت ماه در یک سانحه هوایی جان به جان آفرین تسلیم کرده و شاهد شهادت را در آغوش کشیدند./ایرنا
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاخبر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_نگاه_اقتصاد
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ندای_زاگرس
#پایگاه_خبری_تحلیلی_ماناسپهر
#پایگاه_خبری_تحلیلی_پویاروز
#گروه_رسانه_ای_ندای_زاگرس
#گروه_رسانه_ای_ پویاخبر
#آیت_الله_سید_ابراهیم_رئیسی
#حجت_الاسلام_آل_هاشم_ولی‌فقیه_و_امام_جمعه_تبریز
#حسین_امیرعبداللهیان_وزیر_امور_خارجه
#مالک_رحمتی_استاندار_آذربایجان_شرقی
#سردار_سید_مهدی_موسوی_فرمانده_یگان_حفاظت_رئیس_جمهور