مهمترین عناوین روز
ایلام - سرپرست پلیس راه ایلام گفت: گشت های ایست و بازرسی در هفت نقطه استان ایلام برای عودت زائران احتمالی اربعین به استان های مبدا خود استقرار دارند.سرهنگ علی احمد شاهوردی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: باتوجه به ممنوعیت تردد زائران از مرزهای زمینی، گشت های ایست و بازرسی از ورود هرگونه خودروی غیربومی زائران به مقصد مرز مهران جلوگیری می شود.

وی افزود: گشت های ایست و بازرسی در تمام مبادی ورودی استان از جمله ایوان، هلیلان، چرداول، دهلران، ایلام و مهران مستقر هستند و مانع ورود زائران به سمت مهران می شوند.

سرپرست پلیس راه ایلام یادآور شد: خودروهای حامل زائران باتوجه به اطلاع رسانی های وسیع و گسترده توسط رسانه ها، در صورت مراجعه به استان ایلام با اعمال قانون و عودت به استان های خود مواجه می شوند.

شاهوردی اضافه کرد: همچنین کاروان های پیاده نیز حق مراجعه به استان ایلام و مرز مهران را ندارند و آنها نیز به استان های مبدا خود بازگرداننده می شوند.

وی ادامه داد: برابر ابلاغیه ستاد اربعین پلیس راه استان های مختلف باید از حرکت خودروهای حامل زائران به مرزها خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه خودرو حامل زائران، قبل از رسیدن آنها به استان های مرزی، این خودروها را به استان خود عودت دهند.

به علت شیوع ویروس کرونا و بنا بر توافق بین دولت های ایران و عراق، ۶۰ هزار زائر ایرانی از طریق مرزهای هوایی تعیین شده مجاز به حضور در مشارکت اربعین هستند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group