مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 ایلام - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: از ابتدای سال تا ۱۸ مردادماه ۶۷۱ هزار و ۹۱۷ مسافر از پایانه مسافربری شهید حاج قاسم سلیمانی (پایانه مرزی مهران) تردد کرده اند.

سیدزاهدین چشمه خاور روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این‌ مدت ( ابتدای سال تا ۱۸ مردادماه) ۳۳۲ هزار و ۱۳۹ مسافر ایرانی از مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد ۱۸۲ هزار و ۹۸ نفر ورود و ۱۵۰ هزار و ۴۱ نفر نیز از کشور خارج شده اند.

وی افزود: این بازه زمانی ۲۸۸ هزار و ۳۱۶ نفر اتباع خارجی نیز از مرز مهران تردد داشته که از این ‌تعداد ۱۴۴ هزار و ۱۵۸ نفر ورود و ۱۴۴ هزار و ۱۵۸ نفر نیز از طریق مرز مهران از کشور خارج شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: این افراد کسانی بوده اند که علاوه بر گذرنامه، برگه تزریق واکسن داشته اند.

چشمه خاور اضافه کرد: ایام اربعین و بازگشت زائران به کشور گیت های بیماریابی در ورودی مرز بین المللی مهران به کشور فعال هستند.

وی ادامه داد: همچنین در این ایام و بر اساس نظام مراقبت افرادیکه از طریق مرز مهران وارد کشور می شوند، غربالگری و از آن دسته افرادیکه مشکوک به بیماری باشند، نمونه گیری به عمل می آید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با اشاره به تلاش راهداران اداره کل در سطح جاده های استان جهت سهولت در تردد زائران در روزهای منتهی به برگزاری اربعین حسینی(ع) گفت: عملیات بهسازی مسیرهای ارتباطی منتهی به مهران و پایانه مسافربری شهید حاج قاسم سلیمانی در حال انجام است.

چشمه خاور بیان کرد: عملیات خط کشی ۱۵۰ کیلومتر، نصب ۳۶ متر مربع تابلو اطلاعات، خاکبری جهت افزایش دید و تامین شانه راه، در مسیر کنجانچم، ایجاد حفاظ خاکی، پاکسازی حاشیه نیوجرسی و تسطیح مکان برای استقرار موکب ها در شهرستان چرداول در مسیر ارتباطی حمیل - ایلام - مهران - مرز، انجام شده است.

وی افزود: در مسیر قلاجه - ایوان - ایلام نیز بیش از ۵۰ کیلومتر خط کشی، نصب ۷۰ عدد تابلو، تسطیح و رگلاژ ۱۲ کیلومتر راه، آشکار سازی پایه گاردیل با نصب شبرنگ، ایمن سازی پل ها، و پاکسازی حاشیه نیوجرسی مسیر از دیگر اقدامات انجام شده در این مسیر ارتباطی بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: در دیگر مسیرهای ارتباطی چون ایلام - ملکشاهی - مهران نیز چهار هزار و ۷۰۰ متر روکش آسفالت، تعمیرات گاردیل برخی محورها، انجام یک کیلومتر شانه سازی، ایجاد حفاظ بتنی خاکی به طول یک کیلومتر انجام شده است.

چشمه خاور بیان کرد: در مسیر مهران - دهلران - اندیمشک نیز سه هزار و ۵۰۰ متر روکش آسفالت، نصب ۴۵ عدد تابلو، دربواسیون ۶۰ دستگاه پل و آشکار سازی پایه گاردیل و بهسازی مسیر چالاب انجام شده است.

وی ادامه داد: در مسیر ارتباطی ایلام - بدره - دره شهر - پل دختر نیز عملیات ۲ هزار و ۲۵۰ متر مکعب خاکبرداری ، هزار و ۳۰۰ متر شانه سازی ۱۰ متر مربع لکه گیری و پاکسازی قنو به ۲ هزار متر متر از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام در این مسیر ارتباطی منتهی به مرز مهران بوده است.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام واقع است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group