مهمترین عناوین روز

 

 

 تهران - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم وداع با پیکر پنج شهید تازه تفحص شده مدافع حرم گفت: ملت ایران در امتداد عاشورا ایستاده‌ است.

مراسم وداع با پیکر مطهر پنج شهید تازه تفحص شده مدافع حرم عصر پنجشنبه با حضور پرشور مردم شهیدپرور در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد.

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با بیان اینکه هیچ دلیل و بهانه‌ای برای ترک میدان جهاد در برابر مشرکان و کافران وجود ندارد، افزود: حتی اگر در اوج نابرابری قدرت در برابر دشمن از نظر ظاهری باشیم، این حجت عاشورا در مکتب اهل بیت(ع) است.

وی با بیان اینکه فقط نام‌ها عوض شده‌اند، تصریح کرد: امروز هم صف‌بندی این واقعه پابرجاست. نایب امام زمان (عج) و وارث حسین (ع) ایستاده است و اصحابش، آنها که وفادارند، تا آخر در میدان می‌مانند. عاشورای امروز برای آن است که نسبت خود را با امامان روشن کنیم که کجای این معرکه هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نبرد حق و باطل و نبرد عدالت و ظلم برقرار است، افزود: ما هستیم که باید تعیین موقعیت کنیم. اگر در سپاهِ امام نباشیم، متعلق به جبهه سومی نیستیم، اما ملت ما در امتداد عاشورا ایستاده‌ و آن را ترسیم کرده‌ که امتداد عظمت‌ها است و نوری است که هرگز خاموش نمی‌شود.

سرلشکر سلامی با اشاره به وداع مردم با شهدای «خان طومان» گفت: این شهدا نشان‌دهنده صدق وعده ما هستند که تا آخر می‌مانیم. ما با حاج عبدالله اسکندری در جبهه همراه بودیم. روزی در کارون و کرخه می‌جنگید و اکنون از مدیترانه آمده است. نگاه کنید که چگونه این جوانان توانسته‌اند دشمنان را تا شرق مدیترانه فراری دهند. او بعد از جهاد به آغوش خانواده خویش که ملت ایران است بازگشته است.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها می‌فهمند «خیبریون» چه کسانی هستند، تصریح کرد: کافی است رژیم صهیونیستی اشتباه کند، یک عملیات بیت‌المقدس کافی است. در سوریه نیز دیدیم که ابوالفضل انقلاب اسلامی چگونه سفینه نجات امت اسلام را در دستان جانباز خود گرفته است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند زنان و دختران ما را حجاب گریز و نماز گریز کند، گفت: آنها می‌خواهند سیمای معصوم دختران ما را مانند غربی‌ها کنند؛ نمی‌دانند زنان این سرزمین با وقار هستند و از گوهر حجاب خود مانند سنگر دفاع می‌کنند. ملت ما آگاه هستند و هرگز پیاده نظام دشمن نمی‌شوند.

به گزارش ایرنا، در مراسم وداع با پیکر پنج شهید تازه تفحص شده مدافع حرم، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رییس سازمان بنیاد شهید و ایثارگران و نیز جمع دیگری از مسولان حضور داشتند.

پیکر شهیدان سردار عبدالله اسکندری، رحیم کابلی، مصطفی تاش موسی، محمد امین کریمیان و عباس آسمیه از استان های مازندران، البرز و فارس در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی با سوگواری مردم عزادار در میدان امام حسین(ع) تهران بدرقه شد.

در راستای پیگیری دستور شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر پیگیری ویژه مفقودین محور خان طومان، با عنایات الهی و تلاش‌های مستمر و شبانه‌روزی گروه تفحص، هویت پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم از استان‌های مازندران، البرز و فارس از طریق تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک سپاه شناسایی و تایید شد و پیکرهای مطهر این شهدای والامقام به میهن اسلامی بازگشت.

سردار عبدالله اسکندری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس و از رزمندگان دفاع مقدس به همراه چهار نفر از مدافعان خرداد ۹۳ در خان طومان از توابع حلب در شمال سوریه به شهادت رسید.

آیین وداع با پیکر مطهر شهدای استان مازندران محمد امین کریمیان و مصطفی تاش موسی روز جمعه ۱۴ مرداد ماه ساعت ۲۲ در شهر ساری، بوستان ولایت و پیکر مطهر شهید استان فارس سردار شهید عبدالله اسکندری دوشنبه ۱۷ مرداد ماه همزمان با عاشورای حسینی در آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع) در شیراز برگزار می‌شود./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group