مهمترین عناوین روز

 

تهران- رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از شناسایی و دستگیری فردی که با ساخت اکانت جعلی در شبکه های اجتماعی سبب ایجاد هتک حیثیت شاکی شده بود، خبر داد.به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ سیدنظام موسوی گفت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرده و بیان داشت در یکی از شبکه های اجتماعی شخصی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی از طریق ساخت صفحه جعلی نموده است.  

رئیس پلیس فتا  ادامه داد: پس از ثبت شکایت این فرد تحقیقات جهت پیگیری پرونده آغاز شد که با بررسی های اولیه مشخص گردید شخصی در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی کرده که با انجام اقدامات فنی و بکارگیری امکانات پلیسی متهم شناسایی و طی یک عملیات ازپیش تعیین شده دستگیر شد.

سرهنگ موسوی افزود: متهم هنگام روبه رو شدن با ادله و مستندات جرم، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را انتقام جویی عنوان کرده و بیان داشت با توجه به مشکلات قبلی که با شاکی داشته دست به چنین اقدامی زده است و سرانجام از این اقدام خود ابراز ندامت و پشیمانی نمود و پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.

وی به هموطنان هشدار داد: جعل عنوان و ساختن صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی برای دیگران مسبب ارتکاب جرم بوده و با خاطیان در اینگونه جرائم به شدت برخورد شده و به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

وی گفت: پلیس فتا به صورت شبانه‌روز در خدمت شهروندان بوده و با رصد و پایش فضای مجازی به دنبال برقراری امنیت سایبری شهروندان می‌باشند، لذا  از کاربران خواستاریم هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارید./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group