مهمترین عناوین روز

‌‌  

 


پویاخبر - همزمان با تصویب برگزاری کنگره سرداران و۳هزار شهید استان ایلام در سنوات گذشته،  نطفه ی نور و عشق امید در جان و روح ساکنان این‌ دیار شکل گرفت و آفتاب انتظار، آینده ایلام را روشن‌نمود.


عشق به شهیدان و ارادت به ایثارگران، روز موعود را برای آحاد و اقشار ایلامیان به یک آرمان تبدیل کرده بود و برای اجرای اولین کنگره سرداران و۳هزار شهید گرانقدراستان خود،  لحظه شماری میکردند.


روزهای روئیایی و شبهای شیدایی انتظار،  به ایستگاه آخر رسید‌ و کنگره کرامت شهیدان رُخ نمود و عطر عبیر شهادت جایجای استان ما را در برگرفت.


 تمثال طاهر شهیدان در کوی و برزن چشم نواز شد و شمیم نامشان کوه و کوچه هایمان را معطر نمود.


صدای پای آنان سمفونی سبز حضورشان را متجلی وجاودانگی شاهدان را عینیت بخشید.


روز یازدهم آذر  درا یلام هم دیدنی بود و هم شنیدنی.


سیمای شهیدان در آئینه یادواره های شهرستانی، اجلاسیه های استانی و کنگره ملی ظهور نمود و سوز سرما را در ایلام به گُل گرما تبدیل کرد.


یازدهم آذر۱۴۰۰ نقطه عطفی است که در خاطره آلامکوه جاخوش کرد و یاد یاران بهشتی را ابدی نمود.


در این روز، شور شهیدان و جذبه جهادگران، همه را به ایلام کشانید، وکیل و وزیر، ادیب و امیر، سردار و سربدار و سخی و سخنور همه میهمان مِهر و محبت مردم متدین ایلام بودند.


در این روز بیادماندنی، همه جاشور بود و شعور بود و شهادت. فخر بود و فهم بود‌ و ارادت.


یازده آذر همه برخوان شهیدان نشسته و توصیف آنان وِرد زبان بود و زینتبخش مکان.


میهمان و میزبان و مداح و مجری  یکصدا از شهید می گفتند‌ و از شهادت می سرودند.


به برکت کنگره  شهدای استان، تعدادی از محرومین صاحب جهیزیه شده و بخانه بخت رفتند، تعدادی دیگر از نعمت آب شرب بهداشتی بهره مند شدند، جمع دبگری به یُمن نام شهیدان بعداز۵۰سال صاحب خانه مسکونی شدند، به حرمت نام نیک این قناری های قُدسی تعدادی از روستاهای دور دست از نعمت روشنایی‌ برق استفاده کردند، عکس شهیدان در آغوش پدران و مادران بر معنویت کنگره افزوده بود‌ و دلنوشته فرزندان شاهد،  صاحب دلان را به ابتهاج وابتهال وا میداشت.


القصه؛ دیروز (یازده آذر۱۴۰۰) نور و نوای شهدای استان ایلام، عرش و فرش را بهم متصل و ایلام را به یک ایران قشنگ تبدیل کرده بود.


لازم به یادآوری است که نخستین کنگره سرداران و۳هزار شهید استان ایلام از چهارم تا یازده آذر۱۴۰۰در سالن نمایشگاههای دائمی‌ واقع در مجموعه تفریحی چغا سبزایلام با حضور مقامات لشکری و کشوری برگزارشد.

 

 

 

 

 

 

 

***

#نه_به_ملاقات_بیماران_کرونایی

 

***

#من_ماسک_می_زنم***

#نه_به_مراسمات_پرازدحام

 

***

#من_پروتکل_های_بهداشتی_را_رعایت_میکنم

 

***
#ما_کرونا_را_شکست_میدهیم

 

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group