مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 

 

تهران - برخی احزاب سیاسی و تشکل های دانشجویی در بیانیه‌های جداگانه ای با محکوم کردن اغتشاشات اخیر از نهادهای انتظامی، امنیتی و قضایی خواستند بدون مماشات با آشوبگران برخورد کنند.

اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت روز شنبه در واکنش به اغتشاشات اخیر و شکست پروژه ققنوس، در دومین بیانیه خود نوشت: چند روزی است برخی شهرهای ایران به جولانگاه لشگر فارسی زبان داعش بدل شده است و هر از چندگاهی خبر از یک اقدام وحشیانه از سوی این وحوش به گوش می‌رسد.

«از بریدن گلو و به آتش کشیدن مأمور پلیس گرفته تا کشیدن چادر از سر زنان و تخریب اموال عمومی و خصوصی مردم و از همه مهمتر سوزاندن پرچم مقدس ایران. این آشوب‌ها که در ابتدا با اعتراض به فوت غم‌انگیز یک دختر جوان آغاز شد در کمترین زمان ممکن، ماهیت واقعی خود را برملا ساخت و به آشوب و اغتشاش بدل شد، به گونه‌ای که دیگر اصل ماجرای درگذشت غم‌انگیز دختر ایران، مهسا امینی به حاشیه رانده شد».

این تشکل دانشجویی با تاکید بر اینکه بر اساس اسناد متقن و غیرقابل خدشه مرگ خانم مهسا امینی کاملاً اتفاقی و تصادفی بوده اما اغتشاشگران آن را به دست‌آویزی جهت عقده‌گشایی و انتقام از ایران و ایرانی بدل کرده‌اند، افزود: همانطور که مشخصاً از سال ۱۳۹۶ به بعد پیداست، پروژه فشار حداکثری غرب علیه ایران با شکست جدی مواجه شده و به عبارت بهتر تیغ تحریم‌ها، کند و کم‌اثر شده است.

این بیانیه می افزاید: از طرفی نقشه‌ به آتش کشیدن منطقه و از بین بردن محور مقاومت نیز با تار و مار شدنِ جریان تکفیری در سوریه و عراق، نقش بر آب شد فلذا ایجاد ناآرامی و فروپاشی از درون - به عنوان مکمل محاصره اقتصادی و فشار از بیرون - به رویکرد اصلی غرب و سرویس‌های جاسوسی متخاصم بدل شده است که آغاز این تغییر رویکرد را می‌توان از آشوب‌های دیماه ۱۳۹۶ در نظر گرفت که با مطالبات به حق ملت پیرامون مسائل معیشتی و اقتصادیِ ناشی از ناکارآمدیِ دولت غربگرای تدبیر و امید آغاز شد.

این تشکل سیاسی با یادآوری اینکه این بار نیز مانند اعتراضات سال ۹۶ بار دیگر هسته‌های آموزش دیده و تیم‌های تروریستی با نفوذ در صفوف معترضان اقدام به حرکات خشونت بار کرده و برخی خیابان‌ها را به کارزاری برای حمله به مردم و پروژه کشته‌سازی تبدیل کردند، تاکید کرد: این بار نیز اینگونه حرکات با عدم اقبال عمومی مواجه شده و جز اندک افرادی هیجان‌زده و جوگیر، دیگر کسی با این جماعت همراهی نکرد.

این بیانیه در پایان می‌افزاید: جنبش دانشجویی به عنوان چشمان بیدار جامعه ضمن حمایت همه جانبه از پلیس و فرماندهی انتظامی جهت تداوم طرح امنیت اخلاقی - ضمن اصلاح برخی رویکردها و بهبود آموزش‌ها - بدینوسیله خواستار برخورد قاطع و بدون مماشات نهادهای انتظامی، امنیتی و قضایی با لشکر فارسی زبان داعش و پیاده نظام رسانه‌ای از جمله برخی سلبرتی‌های درون مرزی و برون مرزی است و اکنون که دست این جماعت بر همگان رو شده، لازم است تا یک بار برای همیشه تعارفات را کنار بگذارند و انتقام خون‌های به ناحق ریخته شده و گلوهای بریده شده و پیکرهای زنده زنده سوزانده شده را بگیرند.


مردم مراقبت کنند تا جوان ها در دام رسانه های معاند گرفتار نشوند

جبهه مردمی جهادگران ایران اسلامی نیز در واکنش به ناآرامی‌های اخیر در کشور با صدور بیانه ای با ابراز تاسف از رخدادهای اخیر از مردم خواست ضمن حفظ هوشیاری مراقبت کنند تا جوان‌ها در دام رسانه‌های معاند گرفتار نشوند.

جبهه جهادگران ایران اسلامی در این بیانیه آورده است: کشور عزیزمان ایران چند روزی هست از تب و ناآرامی فرزندانش رنج می‌برد. درگذشت یکی از دختران این سرزمین (مهسا امینی) همه مردم را اندوهگین کرد اما سوء استفاده دشمنان از این اتفاق، اسفناک تر و تأسف‌بارتر بود.

این تشکل سیاسی ضمن ابراز تأسف از درگذشت مهسا امینی و افرادی که در اغتشاشات چندروز اخیر کشته و یا شهید شدند و عرض هم‌دردی و تسلیت به خانواده های داغدار و همه کسانی که از این وقایع متأثر شده اند، معترضین را به سعه صدر و آرامش دعوت کرده و توصیه می کند هرچه زودتر راه شان را از اغتشاش‌گران جدا کنند.

نویسندگان این بیانیه خاطر نشان کردند: اعتراض به شیوه مدیریت، اتفاقات و وقایع جاری در کشور حق طبیعی و قانونی ملت است ولی اغتشاش و هنجارشکنی دور از منطق، برخلاف قانون و اصول شناخته شده بین‌المللی است‌. هوشیار باشیم که دشمنان ملت در واقعه اخیر از احساسات پاک مردم سوءاستفاده کرده و اعتراضات را به سمت و سوی اغتشاشات سوق دادند. مراقب نوجوان‌های خود باشیم که در دام رسانه‌های معاند گرفتار نشوند.

جبهه جهادگران ایران اسلامی تاکید کردند: آتش زدن پرچم ایران، اهانت به کتاب آسمانی قرآن و مقدسات، حمله به رهگذران بی‌دفاع، تخریب اموال مردم و کشیدن چادر از سر بانوان را نمی‌توان از ملت شریف ایران انتظار داشت، پس به دنبال سرنخ‌ها در خارج از مرزها باشید. هیچ کدام از این رفتارها در چارچوب اعتراض قابل تعریف نیست.

اعضای این تشکل سیاسی با یادآوری اینکه روسای قوا دستورات لازم را برای پیگیری علل درگذشت مرحوم مهسا امینی و اتخاذ تمهیدات برای پیشگیری از اتفاقات مشابه را صادر کرده‌اند، افزودند: می توان گفت که صدای اعتراضات مردم شنیده شده است و نیازی به ادامه حضور نوجوان‌ها در کف خیابان‌ها نیست.

آنان یادآور شدند: اتحاد گروهک‌های معاند و منافق، قاتلین ۱۷ هزار نفر شهروند بی‌سلاح و بی‌گناه و کسانی که با جاسوسی و فروش اطلاعات کشور به بیگانگان ارتزاق می‌کنند و دلسوزی آن‌ها بر مرگ یک دختر ایرانی سوال برانگیز است. مطمئن باشیم که درد آنها درگذشت مرحوم مهسا امینی نیست بلکه آنها درد ایحاد نفاق و چند دستگی و تسلط بر ملت ایران را دارند.

جبهه جهادگران ایران اسلامی همچنین نوشتند: موضع‌گیری‌های اخیر هنرپیشه‌های بیکار و ورزشکاران بازنشسته در همراهی با اغتشاش‌گران از روی تشخیص اشتباه بوده و برای دیدن شدن دوباره است. بعضی‌ها هم از کشور آلبانی و عربستان سعودی هدایت می‌شوند. دقت کنیم که امروز چه کسانی عَلَم خون‌خواهی برداشته و داعیه‌دار آزادی هستند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group