۳۱ طرح جدید سرمایه گذاری خارجی تصویب شد

سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از تصویب ۲۱ طرح جدید و ۱۰ مورد طرح فنی سرمایه گذاری خارجی خبر داد.     در جلسه اخیر هیات سرمایه گذاری خارجی که نهم آبان ماه جاری تشکیل شد، در مجموع ۳۱ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش حدود ۷۱۲ میلیون دلار آمریکا […]

سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از تصویب ۲۱ طرح جدید و ۱۰ مورد طرح فنی سرمایه گذاری خارجی خبر داد.

 

 

در جلسه اخیر هیات سرمایه گذاری خارجی که نهم آبان ماه جاری تشکیل شد، در مجموع ۳۱ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش حدود ۷۱۲ میلیون دلار آمریکا بررسی و به تصویب رسید.
بنا بر اعلام محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی، بیش از ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از ابتدای دولت یازدهم به تصویب رسیده است که از این میزان ۱۴ میلیارد دلار جذب شده است.
علاوه بر این دولت تدبیر و امید پس از اجرای برجام توانسته است خطوط اعتباری و فاینانس از کشورهای هند، روسیه، کره جنوبی، چین، اتریش و دانمارک جذب کند از جمله می توان به خط اعتباری هشت میلیارد یورویی اگزیم بانک کره جنوبی و نیز موافقتنامه سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری با موسسه مالی سیتیک چین اشاره کرد.
همچنین قرارداد اعتباری یک میلیارد یورویی با بزرگترین بانک اتریش (‌اوبر بانک) و خط اعتباری قابل تمدید و گردشی با دنسکه بانک دانمارک به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو از دیگر دستاوردهای مالی و بانکی برجام برای اقتصاد ایران به شمار می رود.
به گفته معاون وزیر اقتصاد طبق برنامه ششم و بودجه امسال وزارت اقتصاد و بانک مرکزی موظف شده اند سالانه ۳ میلیارد دلار سرمایه از منابع خارجی جذب کنند./ایرنا

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}

 

×××

با تنها کانال خبری #هفته_نامه_ندای_زاگرس در تلگرام به روز باشید:

@nedayezagros

به اینستا گرام ندای زاگرس بپیوندید

https://instagram.com/_u/nedaye.zagros