مهمترین عناوین روز

 

 


پویاخبر - ✍ رضا دهبالایی؛ روزنامه‌نگار و پژوهشگر - انقلاب اسلامی از بدو پیدایش در ایران تا کنون به دلیل ماهیت ضد استکباری خود و ایجاد زمینه برای مقابله‌ی ملت‌های مسلمان علیه استکبار جهانی، آمریکا و غرب به خصوص در مقابله با تلاش این کشورها جهت استیلای همه جانبه بر منافع مادی کشورهای مسلمان، عناد همیشگی آنان نسبت به اسلام، جلوگیری از توسعه اسلام ناب محمدی(ص) و ممانعت از صدور انقلاب اسلامی ایران به جهان، با چالش‌های متعدد و مسائل مختلف خارجی و داخلی ناشی از حمایت و پشتیبانی غرب روبرو بوده است.


تحریم‌های بین‌المللی که بر روی معیشت مردم موثر بوده از یک سو و از سویی تلاش جهت ایجاد فاصله بین مسئولین و مردم و ایجاد تصویر تمامیت خواه و انحصاری حاکمیت در بین مردم سبب شده که در برخی موارد اعتراضات مقطعی صنفی، دانشجویی و... به یک بحران تبدیل شود. از جمله‌ی این چالش‌ها حماسه‌ی مردمی ۹ دی ماه ۱۳۸۸ است که با هوشیاری مردم انقلابی و نیروهای مردمی از یک فتنه به یک پیروزی بزرگ مبدل گردید.اکنون از فتنه ۸۸ و خلق حماسه‌ی نهم دی‌ماه، ۱۲ سال گذشته و رفتارهایی که توسط دشمنان مستقیماً علیه جمهوری اسلامی انجام می‌شود منجر به انبوهی از محدودیت‌های اقتصادی و معیشتی بین المللی شده است که همین اتفاق به مرور زمان ثابت کرد که شورشیان بر عناصر خود در قوای سه گانه تأثیر گذاشته،  نظام اقتصادی کشور را با کمک و همراهی برخی از کشورهای غربی به هم ریخته و سعی کردند از مردم عزیز ایران انتقام بگیرند.


نهم دی‌ ۱۳۸۸ بی‌شک، یوم الله و یکی از روزهای فراموش نشدنی تاریخ انقلاب اسلامی است که باید همواره در حافظه تاریخی و سیاسی ملت ایران باقی بماند و چراغ راه انقلاب باشد. روزی که ملت بصیر ایران برای دومین بار خط قرمز خدشه ناپذیر خود را که همان پایداری ارزش‌های دینی و ولایت بوده آشکار کردند. تلاطمی که در آن کینه خفته مخالفان و دشمنان سرسخت نظام اسلامی با هدف به بن بست کشاندن جمهوری اسلامی در همه ابعاد آن دوباره آغاز شد و مردم انقلابی و بصیر ایران مجدداً روشنفکر و سیاسی شده، خود را به دنیا ثابت کرده و با موضع قاطع خود در حماسه ۹ دی، بار دیگر با افتخار از این امتحان الهی خارج و آن را به یک پیروزی بزرگ دیگر برای خود تبدیل کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group