مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 

 

 


ایلام- باز صدای سخاوت ملت ایران ساز شد و سمفونی با صفای عشق و عاطفه و نوعدوستی در ایران گوش تاریخ را نوازش داده ، وحدت ملی و عزت ایرانی را به رخ کشیدند و عقل و افکار عالمیان را متحیر و بدخواهان را ناامید کردند.

ایران کنام شیران و مرز دلیران است، عزم آن به کمان آرش متصل است و هیبتش تداعی کننده همت والای مرزدار میهن پرست رئیسعلی دلواری است، عظمتش آریایی و رشادتش رستمی است، صلابتش به سهراب شباهت دارد و به بابک خرمدین نیز هم تبار است، به کسوت کورش می بالد و شاهنامه فرودس شعار اوست.
ایرانی تبار، سمفونی سیاوشان سر می دهد تا ایران دستخوش چپا ول تتاران طاغی نگردد، تهمتن وار و افراسیاب گون جامه جان را بر کف می نهد تا جاده جوانمردیش به جهان جمود و جهل و جفا متمایل نگردد. چه زیبا گفت فردوسی فرهمند:
همه سر بسر تن به کشتن دهیم / به از آنکه کشور به دشمن دهیم
فرزندان سلحشور این آب و خاک، زندگی تحقیرآمیز در سایه حاکمیت بیگانگان بر نتافتند و سال 57 با هدایت حضرت امام (ره) بساط حاکمیت شاهنشاهی را برچیدند و اراده آزاداندیشی خود را به جهانیان نشان دادند، هشت سال جانانه جنگیدند و در کمال مظلومیت و تنهایی از کیان و تمامیت ارضی ایران پاسداری کردند و یک وجب از خاک پاک سرزمین خود را به متجاوزان تحویل ندادند و قدرت ایران را به رخ تاریخ کشاندند و به بدخواهان این مرز و بوم متوجه کردند که :
تو دانی که ایران شست من است/ جهان سر بسر زیر دست من است
هنر نزد ایرانیان است و بس / ندادند شیر ژیان را به کس
اینک که در اولین روزهای سال جدید و ادای سنت با کسوت دید و بازدیدهای عیدانه، تبانی آب و آسمان ، ایران را دچار بحران سیل ویرانگر نمود و بخشی از داشته های طبیعی ، عمرانی و اجتماعی ما را به تاراج برد و جمعی از جان های شیرین را نیز گرفته است و از طرفی غول غوغاپیشه و غارتگر آمریکای ستم ساز، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی را تحریم کرده و اجازه هیچ نوع مساعدتی به هیچ کشور و سازمان های حقوق بشر را نداد و نهادهای دروغین بین المللی و بشردوستانه عالم هم در مقابل این اقدام ضدانسانی ترامپ کوچکترین واکنشی از خود نشان ندادند و از کنار این فاجعه بزرگ انسانی و اجتماعی در نهایت سکون و سکوت گذشتند و بار دیگر خوی عاطفه سوز و عقل گریز خود را به اثبات رساندند.
آری، در این آزمون الهی درخت دانش ببار نشست، دست دوستی و آغوش انسانیت گشوده شد، مزرعه معرفت ثمر داد و ستون صفاف، اخم امواج را فرو نشاند تا افتخار دیگری بر بام بلند ایران به ثبت برسد.
در این رخداد بی بدیل طبیعی، متولیان اجرایی بسیج شدند، ملت از دولت سبقت گرفت، ارتش حماسه آفرید، ایثار سپاه به اوج رسید، بسیج چون گذشته گل کاشت، تشکل های اجتماعی درخشیدند، اقشار جامعه به جوش آمد، بازار خروشید، امکانات گسیل شد، بالگرد به پرواز درآمد، تانک به تازش افتاد، پهپادها به هوا پرید، طیاره به طیران رفت، آسمان کوچه باز کرد، زمین تسلیم عزم بندگان خدا شد، سیل به سجده افتاد، آب از حرکت وا ماند، طوفان سر به زیر انداخت، رود رام اراده آدمی گشت ، هلال به حلاوت رسید و ایران یک جهان شد تا الام هموطنان آرام گیرد و آمریکای انسان ستیز شرمسار گردد.
در این همایش ملی همه به فرمان رهبری انقلاب لبیک گفتند و در سایه اتحاد و همدلی اجتماع کردند تا بار دیگر جهان تحسین گر ایران شود.
در این برزخ بنیان برانداز بهاری، همه به یک حقیقت شیرین اعتراف کردند که:
بیاییم قدر همدیگر بدانیم/ که تا زنده در این عالم بمانیم
در و دشت و دمن را گل بکاریم/ به هنگام حوادث عشق بباریم
امین و آرش و سهراب و رستم/ همه را میوه وحدت شماریم
نگارش: سید حرمت الله موسوی مقدم-ایرنا

 

 

 

 

 

×××

 

 

 

 

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

 

 

 

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

 

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group