مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 

 


پویاخبر/فرشته قاسمیان:
آیات قرآن سراسر نور و زیبایی است و نبود بینایی مانعی برای دیدن نور قرآن نیست و امروز روشندلی در گوشه ای از استان ایلام و در شهر ایوان توانسته تمام محدودیت ها را کنار بگذارد و با نور دل، خدا را ببیند و لمس کند.

مریم شفیعی حافظ کل قرآن کریم، و یکی از روشندلان موفق شهرستان ایوان در زمینه حفظ کل قرآن کریم است، بانوی روشندلی که با صبر و پشتکار فراوان خود، هیچ گاه تسلیم یاس و نامیدی نشده و همواره نگاه مهربان خالق یکتا را در زندگی خود با چشم دل دیده و قرآن را همانند یگانه راه نجات و رستگاری خود می بیند و نابینایی باعث نشده تا در حفظ کردن قرآن به مشکلی برخورد کند.
مریم شفیعی فارغ التحصیل کارشناسی علوم قرآنی است که از بدو تولد از نعمت دیدن محروم بوده، اما با وجود نابینایی از شش سالگی با قرآن مانوس بوده وحفظ آیات قرآن را هدیه ای گرانقدر از جانب خدا می داند.
با او که به گفتگو نشستم، هرگز احساس نکردم با روشندلی صحبت می کنم، صدایش چنان گرم و گیرا بود و از زندگی به گونه ای حرف می زد که انگار سالهاست می بیند، صورت مهربانش سرشار از لبخند بود.

متن زیر گفتگوی کوتاه و صمیمی با این بانوی روشندل است که در ادامه می آید:


**ابتدا در مورد خودتان برایمان بگویید؟
من در ایوان و در سال 1369 به دنیا آمدم، از همان دوره پیش دبستانی با قرآن و نحوه حفظ کردن قرآن آشنا شدم، با پشتکار و اراده و کمک خانواده به حفظ کردن قرآن با نوار پرداختم.


**از رتبه ها و مقام هایی که کسب کردید، بگوئید؟
از زمانی که قرآن را حفظ کردم، بیش از 60 مقام استانی و شهرستانی و دو مقام بین المللی، به دست آوردم، مهمترین مقامهای کشوری، رتبه اول مسابقات اوقاف در شهرستان اراک در سال 97 و رتبه دوم مسابقات اوقاف در ارومیه در سال 96 و در مسابقات بین المللی در سال 97 رتبه سوم در کشور اردن و در بین 30 کشور مسلمان و سال 98 در بین 26 کشور مسلمان رتبه نخست را کسب کردم.


**آیه ای از قرآن که با خود زیاد زمزمه می کنید؟
آیه ای که زیاد با خود تکرار می کنم الا بذکر الله تطمئن القلوب است چون باعث آرامش فوق العاده ای در من می شود، آرامشی از جنس خدا که تمام وجودت را فرا می گیرد.


**توصیه ی قرآنی شما برای کسانی که با قرآن مهجور هستند؟
همیشه و در همه حال قرآن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند، هر کس با قرآن بیشتر انس بگیرد، بیشتر به خدا نزدیک است، وقتی قرآن می خوانیم آرامش خاصی داریم، امام صادق(ع) می فرمایند؛ هر کس قرآن بخواند در حالی که جوان مومن باشد قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود.


**بهترین خاطره ای که در زمان تلاوت آیات وحی داشتید را بیان بفرمائید؟
بهترین خاطره ام مربوط به زمانی است که حفظ تمام قرآن را تمام کرده بودم و یک ماه بعد به زیارت خانه خدا مشرف شدم، زیارت من همزمان شده بود با میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)، به همین مناسبت در مدینه، جشنی برگزار شده بود و یکی از مجریان برنامه مرا به همه زائران معرفی کرد که ایشان حافظ کل قرآن است و اینکه هر سوالی داشتند، از من بپرسند و من به خاطر اینکه درگیر کارهای سفر بودم، خیلی نگران و استرس داشتم مبادا نتوانم آیه ای را از حفظ بخوانم و یا نتوانم به سوالات حاضران جواب دهم، در همان لحظه به خداوند توکل کردم و از حضرت زهرا(س) توسل جستم، به حول و قوه خداوند بزرگ به همه سولات زائران که از کشورهای مختلف بودند با اطمینان خاطر جواب دادم.


**چه مشکلاتی در راه حفظ کردن قرآن بر سر راهتان وجود داشت؟
اوائل حفظ کردن قرآن پیدا کردن نوارهای کاست برایم خیلی سخت بود، تلاش مادرم برای پیدا کردن نوار کاست برایم بی اندازه بود، ایشان با کمک سازمان تبلیغات، این مشکل را حل کردند.


**آیا در حال حاضر به آموزش حفظ قرآن می پردازید؟
برای روشندلان عزیز به صورت تلفنی آموزش می دهم


**پیامتان برای کسانی که همانند خودتان روشندل هستند؟
معلولیت محدودیت نیست، می توانند به سمت قرآن بروند و با تلاش و پشتکار در زندگی مطمئنا و با توکل به خداوند مهربان به اهداف خود برسند.


** یک توصیه قرآنی و سخن پایانی....
قرآن را در زندگی سرمشق خود قرار دهند، از خدای بزرگ تشکر می کنم که توفیق حفظ قرآن را به من عطا فرمود، از مادر عزیزم که موفقیت امروزم را مدیون تلاشها و زحمات ایشان هستم و همواره یار و یاورم بوده اند و خانواده ام که مرا مورد تشویق قرار دادند و همچنین از معلم دوره پیش دبستانی (آقای نجفی) که این راه را بر من هموار ساختند تشکر می کنم.

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group