مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 ایلام -داریوش رضایی نژاد شهیدی از تبار معرفت ، دانش و تعهد بود که زلف شاهین وطن را به آسمان عصمت و بقاء گره زد تا کشتی با عظمت ایران گرفتار طوفان بلا و حرمان تباهی نشود.

آن دم که در پگاه بخشایش خاص خداوند، بارش باران رحمت الهی بر تشنگان عدالت و فروغ بصیرت در شبه جزیره عربستان باریدن گرفت و آیه هدایت بر دل و جان پیامبر رحمت (ص) نشست، بزرگترین حادثه تاریخ بشریت اتفاق افتاد و ارزش نعمت خود را برای نسل بشر ارزانی داشت ، مخاطب کلام وحی قادر متعال قرار گرفت ، کاخ بلند دانش و دانایی بر کرانه های آسمانی رقم خورد و انقراض عمر جهل و جهالت و خرافات و جاهلیت بوقوع پیوست. دیدن، شنیدن، پرسیدن و اندیشیدن چهار پایه اساسی برای مقصد والای آدم تثبیت گردید.

در این اثنا کنجکاوی، میل به دانستن، هبوط و کشف اسرار، پرده برداری از مجهولات و دریافت معلومات، درک واقعیات ، تقابل هابیل و قابیل و خودداری شیطان از سجده بر آدم پایه های مرتفع دانش و دانستن جان تازه ای گرفت.

قهر را از لطف داند هر کسی / خواه دانا خواه نادان یا خسی

لیک لطفی قهر در پنهان شده / یا که قهری در دل لطف آمده

به همین مناسبت است که حضرت امام (ره) می فرمایند: اسلام همه ترقیات و همه صنعت ها را قبول دارد و با تباهی ها مخالف است.

با نگاه ضرورت زمان، استقلال آزادی و جمهوری اسلامی به کام مردم ایران خوش آمد و نظام نوین اسلامی براساس آگاهی و اطلاعات کافی بنا نهاده و با هدایت زبدگان جامعه ، تهاجم جای تدافع گرفت و علم جایگزین تخریب و انحطاط پیدا و پنهان فرهنگی عمومی شد و همین استراتژی راهبردی به مذاق عالم استکبار خوش نیامد و قانون ترور دانشمندان و حذف فیزیکی آنان در دستور کار آدم کشان متوحش قرار گرفت.

سران جفاکار دنیای ددمنش غرب برای تضعیف و تسقیط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، فتنه تضاد بین اسلام و ایران ، سوء استفاده از سوژه روشنفکری، ملی گرایی، دموکراسی، سوسیالیستی، عقاید منسوخ، ادبیات سکولاریسم ، جنگ تحمیلی، جریان نفاق، تحریم و تهدید ، تکفیر و تطمیع را ساز کرده که در این مسیر نیز راه بجایی نبردند و لاجرم به کشتن و از بین بردن دانایان جامعه و پژوهشگران ایران متوصل شدند و دست به جنایت های هولناکی زدند.

باز تاریخ صحنه خون شد / مرد کشتن دوباره قانون شد

داریوش زمان به تخت جنون / چون رضایی نژاد گلگون شد

شهید داریوش رضایی نژاد یکی از نخبگان و صاحب نظران شاخص در حوزه تحقیقات و فن آوری هسته ای و از دانش آموختگان دانشگاه های صنعتی مالک اشتر و خوجه نصیر الدین طوسی تهران و از جمله محققان برجسته کشور بود که در تاریخ ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۵۵ در آبدانان ایلام متولد شد و با تکیه بر هوش بالا و زکاوت سرشار در کوتاه ترین زمان ممکن مراحل رشد و تعالی روحی و پژوهشی را طی نمود.

این اندیشمند جوان با ارائه چندین مقاله علمی تحقیقاتی به همایش ها و کنفرانس های برق ایران و جهان و تلاش و مجاهدت بی بدیل خویش موفق به طراحی و ساخت یک نوع مقاومت الکترونیکی بعنوان باربااندوکتاس کوچک برای یک مولد ضربه با ولتاژ بالا و همچنین طراحی ، ساخت و آزمایش یک سویچ انفجاری بسته شونده با کاربرد زیرساخت های هسته ای شده بود و به همین خاطر از طرف مثلث شوم ترور (آمریکا ، اسرئیل و انگلیس) در لیست ترورشوندگان قرار گرفت و در تداوم این مسیر منور به دست خائنین به ملت ایران شهید شد و به جمع یاران شهیدش چون مجید شهریاری، مصطفی احمدی روشن و مسعود علی محمدی پیوست.

با شهادت مظلومانه این دانشمند هسته ای ، جنایتکاران خبیث چنین تصور می کردند که با عروج این فرزند فرهیخته ایران انقلاب اسلامی به بن بست علمی می رسد، غافل از اینکه به فرمایش امام سجاد (ع) خداوند دشمنان ما را از ابلهان و بیخردان آفریده است و یا بقول شاعر:

چراغی را که ایزد بر فروزد/ هر آنکس فوت کند ریشش بسوزد

زورمداران ستم پیشه دنیای امروز، بیش از نیم قرن است که با انگیزه جلوگیری از توسعه زیرساخت های صنعتی کشورهای غیربرخوردار و بخصوص جهان اسلام با تربیت عناصر بی هویت و تطمیع آنان و همچنین ساخت و تکثیر بدافزارهای مسموم (شعله فلیم و ویروسهای رایانه ای استاکس نت) از طریق مراکز هسته ای بیمونای اسرائیل و رصد مخفیانه مراکز پژوهشی و ایجاد اختلاف در روند ارتقای علمی بوسیله سرویس های جاسوسی آمریکا و اسرئیل صدها نفر از دانشمندان هسته ای در کشورهای ایران، عراق ، مصر را پاکستان ترور و حذف کرده اند.

دکتر رضایی نژاد یکی از این اندیشمندان برجسته در ایران است که با هدایت این سرویس ها در راه تعالی وطن روز اول مرداد سال ۱۳۹۰ در برابر دیدگان معصوم تنها دخترش به فیض شهادت نایل آمد که جزئیا ت این حادثه و علت و انگیزه عوامل ترور در اقرار و اظهار نظر مقاما ت امنیتی و نظامی رژیم مجعول اسرائیل و در فیلم سینمایی بادیگارد توسط ابراهیم حاتمی کیا به درستی تبیین و تشریح شده است.

مجله اشپیگل به نقل از یک مقام اطلاعاتی اسرائیل می گوید: ترور داریوش رضایی نژاد دانشمند هسته ای ایران اولین اقدام جدی و موثر رییس جدید موساد (تایمر پاردو) بود، همچنین سایت تریبون به نقل از سایت فارسی زبان وزارت خارجه اسرائیل نوشت: رییس ستاد کل ارتش اسرائیل پس از شهادت دکتر رضایی نژاد گفته است: ما با ترور دانشمندان ایران می توانیم از تبدیل این کشور به یک قدرت منطقه ای جلوگیری کنیم.

نگین جمهوری اسلامی ایران بر خاتم خاورمیانه و خواستگاه ادیان بزرگ زنده دنیا ( اسلام ، مسیحیت، یهودیت ، زرتشت) از ویژگی ها و مزیت های خاص جهانی برخوردار است که نقش موثر ایران با ابزار ایثار و فرهنگ بی نقص شهادت بر این نقطه حساس دنیا بعنوان یکی از گلوگاه های بین المللی ، سران حاکم غرب را عصبانی کرده و به انگیزه مهار ایران مقتدر دست به هر جنایتی می زنند.

شهید داریوش رضایی نژاد متخصصی متعهد بود که علیرغم درخواست ها و دعوت های متعدد از دانشگاه های معتبر در کشورهای اروپایی برای کار تحقیقاتی، ایران را انتخاب کرد و خدمت به پیشرفت ایرانی را رسالت خویش می دانست.

او در اولین روز کاریش در ۱۹ مهرماه سال ۷۷ در دفتر خاطراتش چنین نگاشته است: خدایا ، من که بنده خوبی برای شما نبوده ام ، لکن تو همواره خدای خوبی برای من بوده اید. خدایا مرا یاری کن

یکم مردادماه سال ۱۳۹۰ خورشید عالم افروز جان جوانی بدست ددمنشان دوران و خفاشان شب پرست، افول کرد و غروبی غم انگیز را رقم زد و ایران را در عزای دیگری بسوگ نشانید.

در این روز، جنایتی جانسوز توسط گردانندگان جاسوس خانه های موساد و سیا و انگلیس ، سیمای شهید دکتر داریوش رضایی نژاد به مهاق خاک نشست و به درجه رفیع شهادت رسید.

گاهی شب رحلت چون روز میلاد است / وقتی که راحل با خورشید همزاد است

عاشق کشتند شهر با تیر ننگ آلود / یک رسم دیرینه در ماه مرداد است

وقتی خبر پیچید او را ترور کردند / گفتند دانشجوست دیدیم که استاد است

آری این داشمند متعهد در اوج تنزه و بیگناهی بدست بدسیرتان کریه المنظر و مزدوران استکبار جهانی در مقابل چشمان همسر و یگانه فرزندش با شلیک پنج گلوله به سرای باقی شتافت و جان به جانان تسلیم کرد، تا به زعم منافقان و معاندان، کاروان توسعه و ترقی ایران بزرگ متوقف شود.

پس از شهادت این مهندس جوان ، رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در جمع خانواده شهید داریوش رضایی نژاد، ضمن تفقد و دلجویی از آنان و تجلیل از مقام شامخ این شهید، با تاکید بر اینکه تلاش دشمنان برای ترور جوانان نخبه کشور، نشان دهنده عظمت کاری است که آنان انجام می دهند خاطر نشان کردند: امروز پیشرفت جمهوری اسلامی به دلگرمی ملت های مسلمان و جوانان کشورهای اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: ارزش وجودی این شهداء از دو بعد قابل توجه است: اول فعالیت های علمی و تحقیقی و تسلط آنان به کارهای مهم و حساس است که نشان از استعداد برتر و نخبگی آنان دارد، دوم: ابعاد الهی و معنوی این جوانان است که همین عامل زمینه شهادت را آماده می کند.

اول مردادماه سال ۹۰ تیر تقاص خون آشامان سلطه گر به مغز جوانی متفکر و فرهیخته فرود آمد و قلبی مهربان و هوشی مشحون از علم و ادب و آگاهی به ایستگاه آخر رسید.

در شام غریبان این اندیشمند شهیر، شمع شادی یک تبار خاموش و سپاه سکون آنان بی سردار شد و ستون شان بی یاور و تنها به زینب کبری (س) اقتدا کرد،

آنگاه خاک دشت دل خشکید و جنگل جان رنگ باخت و مادری بر فراز روح لطیف دخترش فریاد ساز می کرد که نفرین بر تو ای جغد بدسیرت که با منقار مکافات خانه ام را خراب کردی.

و اینک پس از گذشت هشت سال از آن روز یلدایی که از هر شام تاری تاریک تر و از هر سنگی سخت تر بود، یادش را با مظلومیت امام حسین (ع) گره می زنیم و فریاد بر می آوریم:

داریوش رضا یی نژاد همچون صدها هزار شهید و مجروح و مفقود و جانباز رفتند و از سلامتی و سرمایه های مالی و جانی خویش گذشتند تا ایران با اقتدار بماند.

او زلف شاهین وطن را به آسمان عصمت و بقاء گره زد تا کشتی باعظمت ایران گرفتار طوفان بلا و حرمان تباهی نشود.

اینک گل یادش را در گلدان جانمان می کاریم و از پنجره ایام صدایش میکنیم و به قول ششاعر شیرین سخن وحیده افضلی نجواکنان با داریوش هم کلام میشویم:

لبخند تو دریچه ایمان و عاشقی، دریای بیکرانه یک اعتقادبود

چشمانت از قبیله ی خورشید و لهجه ات، سرشار از ترنم باران و باد بود

از نسل آن تفنگ به دوشان جبهه ها، آن وارثان برحق مردان نینوا

از نسل عشق بودی و آنها که خونشان شاهراه خون تور امتداد بود

دشمن کشید نقشه ویرانی تو را، تا داغ خنده ها و غزل خوانی تو را

بر قلب آن زنی بنشاند که صبر او، زیباتر از حضور خودت در جهاد بود

وقتی گلوله ها به تو شلیک می شدند،یعنی فرشته ها به تو نزدیک می شدند

یک لحظه غرق اشک شد و بعد بسته شد، چشمان تو که از سر دنیا زیاد بود

سهم ات شهادت همه در راه عاشقی، ای ماه سر بلند وطن ماه عاشقی

راه تو راه سرخ جهادی مقدس و نام تو داریوش رضایی نژاد بود

نگارش: سید حر مت الله موسوی مقدم -  ایرنا

 

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group