مهمترین عناوین روز

 همدان - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که سند تحول حکمرانی در جمهوری اسلامی ایران به زودی طی آیینی با حضور رییس جمهوری رونمایی می‌شود.«محمدمهدی اسماعیلی» روز جمعه در جمع اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی استان همدان، افزود: سند تحول حکمرانی برای دولت سیزدهم بسیار مهم و دارای ارزش است و پس از رونمایی، تمامی برنامه ها و اهداف پیش بینی شده این سند در قالب لایحه بودجه سال آینده و برنامه هفتم توسعه کشور به عنوان اسناد بالادستی عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: دولت درصدد کنار زدن شیوه های منسوخ و مرسوم اداری گذشته که مشکل ساز بودند، است و به جای آنها شیوه ها و روش های علمی، نوین، منطقی و عقلانی را برای اجرا به عنوان دستورالعمل در حوزه ها و بخش های مختلف پیش بینی و طراحی کرده است.

اسماعیلی تاکید کرد: ماموریت اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دولت، قرار دادن حوزه فرهنگ و هنر در جایگاه اصلی و شایسته است چرا که اعتقاد داریم فرهنگ مقدم بر همه حوزه ها و پیشران حرکت دولت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بنا داریم گام‌های بلندی برای تحول در حوزه فرهنگ برداریم، تصریح کرد: در جریان تدوین لایحه بودجه سال آینده، شعار دولت مردمی سیزدهم «تغییر و جابجایی ریل و مسیر اداره کشور» برای بهبود کارها و خدمت رسانی بهینه به مردم است.

اسماعیلی گفت: اعتقاد داریم با وجود همه رویدادها و کارهای مبارکی که تاکنون در دولت ها و دوره های مختلف گذشته انقلاب شکل گرفته و انجام شده، همچنان مشکلاتی وجود دارد و دولت آیت الله رییسی خود را مکلف به رفع این مشکلات می‌داند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: لایحه جامع رسانه ای نیز مبنای کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته و برهمین اساس لایحه را از دولت پس گرفتیم و در حال تدوین یک سند متقن، دقیق و موثر برای این حوزه هستیم تا با تعامل مجلس گام های موثر و بزرگی در این بخش برداریم.

به گفته اسماعیلی، در این سند حوزه رسانه های نوین را به رسمیت شناخته و مقرارتی برای آن پیش بینی شده تا مشکلات فعلی موجود در این بخش نیز رفع شود.

وی تصریح کرد: دبیرخانه اصلاح ساختار فرهنگ و رسانه کشور نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال شده که در این راستا یکی از اتفاق های مبارک پیوستن دیگر نهادهای فرهنگی خارج از بدنه دولت به ما و انعقاد تفاهم نامه عملیاتی با آنها است.

اسماعیلی با بیان اینکه تمامی آیین نامه ها و بخش نامه هایی که در اختیار وزیر است به روز رسانی می شود، گفت: حوزه فرهنگ در بودجه دولت ضعیف دیده شده بود که تلاش می کنیم در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اعتبار خوبی برای این بخش اختصاص داده شود.

وی افزود: در حال آماده سازی تبصره های جدید در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و به روز رسانی تصمیمات مربوط به حوزه فرهنگ و هنر برای درج قانونی در لایحه بودجه هستیم.

به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح جمعه در جریان سفر به همدان از روند اجرا و پیشرفت فیزیکی پروژه «موزه هنرهای معاصر» استان بازدید و از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع و تکمیل این پروژه خبر داد.

«محمدمهدی اسماعیلی» به همراه «علیرضا قاسمی فرزاد» استاندار و «حمیدرضا حاجی بابایی» نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از پروژه های در حال احداث موزه هنرهای معاصر و تالار بزرگ شهر همدان(مرکز همایشها) بازدید و برای تسریع در اجرای عملیات عمرانی این دو طرح اثرگذار فرهنگی دستوراتی صادر کرد.

حضور در جمع مدیران خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران بخش دوم سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همدان بود که در مجتمع فرهنگی و هنری ابن سینا برگزار شد.

پس از نشست با اهالی رسانه، وزیر ارشاد در جشنواره صنعت چاپ شرکت کرده و در جمع فعالان این صنعت سخنرانی می کند.

پایان بخش سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان همدان نیز افتتاح موزه چاپ به عنوان مجموعه ای غنی و ارزشمند از قدمت چاپ و نشر در کهن دیار الوند است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

***

#نه_به_ملاقات_بیماران_کرونایی

 

***

#من_ماسک_می_زنم***

#نه_به_مراسمات_پرازدحام

 

***

#من_پروتکل_های_بهداشتی_را_رعایت_میکنم

 

***
#ما_کرونا_را_شکست_میدهیم

 

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group